ALÜMİNYUM GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ

Dış Cephe Sistemlerinin Karşılaştırılması

Dış Cephe Sistemleri Karşılaştırılması

Baskı profilli sistemler (konvensiyonel cam cepheler), taşıyıcı macunlu sistemler (strüktürel silikonlu ), noktasal bağlantılı sistemler (spider) ve karma sistemlerde ısı korunumu, taşıyıcılık, gürültü kontrolü, genleşme ve hareketler, temizlik ve bakım, estetik ve yapım-montaj gereksinimlerini karşılamakta görevli en önemli bileşen ana profildir.

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Noktasal bağlantılı (spider) sistemler dışında ısı korunumu, su sızdırmazlık, gürültü kontrolü, temizlik ve bakım ile yapım-montaj gereksinimlerini karşılayan bileşen dış ve iç contalardır.Bu dört sistemde de ortak olup ısı korunumu, gürültü kontrolü, ışık geçirgenliği, renk ve ışık yansıma, yangın korunumu ve güvenlik, temizlik ve bakım, estetik ile yapım-montaj gereksinimlerini karşılamakla görevli olan en önemli bileşenlerden biri çift cam birimidir. Noktasal bağlantılı (spider) sistemler haricinde diğer üç sistemde kullanılarak ısı korunumu, su sızdırmazlık, yangın korunumu ve güvenlik ile yapım-montaj gereksinimlerini karşılamak görevini üstlenen bir diğer bileşen ise ısı kesici (ısı bariyeri) öğesidir. Sadece baskı profilli sistemlerde kullanılan, su sızdırmazlık, genleşme ve hareketler ve yapım-montaj gereksinimlerini karşılayan baskı profili bileşenidir. Baskı profilli sistemler (konvensiyonel cam cepheler), taşıyıcı macunlu sistemler (strüktürel silikonlu), noktasal bağlantılı sistemler (spider) ve karma sistemlerde, ısı korunumu, su sızdırmazlık, yangın korunumu ve güvenlik, temizlik ve bakım, estetik ile yapımmontaj gereksinimlerini karşılayan önemli bileşenlerden biri ise dış ve iç ek profillerdir. Taşıyıcı macunlu (strüktürel silikonlu) ve karma sistemlerde su sızdırmazlık, genleşme ve hareketler ile yapım-montaj gereksinimlerini karşılayan bileşen ise strüktürel silikon (taşıyıcı macun)’ dur.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*