Laminat Parke Nedir?

Laminat Parke Nedir?

Laminat Parke Nedir?

Laminat parke ev ve işyerlerinde zeminde sık kullanılan bir malzemedir. Üretim aşamasında istenilen desen ve renklerde reçine edilerek elde edilen kaplama levhalar laminat olarak adlandırılır. Bu kaplamaların MDF veya HDF levhalar üzerine yapıştırılması sonucunda ise laminat parke ortaya çıkar.

Laminat Parke Nedir?

Laminat Parke Nedir?

Laminat Parke Nasıl Elde Edilir?

Laminat parke özel yöntemle elde edilmiş laminat kaplamaların genel olarak 7 – 8 mm kalınlığında olan HDF, MDF ya da yonga levhalara yapıştırılmasıyla üretilmektedir. Yapıştırma işlemi kaplamanın levhadan ayrılmayacağı şekilde yapılır. Bu kapsamda da yüksek ısı ve basınç altında gerçekleşir. Büyük tabakalar halinde üretilmiş olan levhalar, talep edilen boyutlarda kesilmektedir ve ekleme detaylarına göre de eklenerek paketlenebilmektedir. Laminat parkeler kaplama yapısı sayesinde ilave cilalama veya düzeleme gibi işlemler gerektirmez.

Laminat

Laminat

Laminat Parke Neden Tercih Edilir?

Laminat parkeler montaj ve temizlik açısından önemli kolaylıklar sunarlar. Özellikle sık temizlik yapılan işyerleri gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Renk ve doku çeşitliliği açısından da geniş özellikler sunmaları her zevke ve beğeniye hitap etmelerini mümkün kılar. Mekanın estetik görünümünü iyileştiren ve ideal görünüme kavuşulmasını sağladığı için iç mimari tasarımlarda da etkin bir şekilde rol alırlar. Arslangündoğdu Mimarlık Bahçeşehir bölgesinde laminat parke ile etkileyici görünümlere sahip mekanların oluşmasında yardımcı olmaktadır.

Bahçeşehir Arslan Gündoğdu Mimarlık

Bahçeşehir Arslan Gündoğdu Mimarlık

Darbelere karşı da dayanıklı olan bu malzeme uzun süreli kullanımlar açısından uygundur. Aynı zamanda güneş ışınlarına, temizlik kimyasallarına, sigara ateşi ve külüne karşı da tam dayanıklılık sunmaları yine işlevsel detaylarını arttırmaktadır. Sağladığı avantajlar ile birlikte sadece evlerde kullanmak için değil insan trafiğinin yoğun olduğu banka, otel, ofis, iş hanları, alışveriş merkezleri gibi çok farklı sektörlerde de kullanılabilirler.

Ayrıca leke tutmayan yapısı da mevcuttur. Ancak buradaki leke tutmaz ifadesinin doğru anlaşılması gerekir. Herhangi bir lekeyi üzerinde gösterir fakat çok kolay bir şekilde, bazen bir bez yardımıyla leke parkenin üstünden temizlenir. Bu sayede restoran, lokanta veya kafe gibi alanlarda da bu tercih edilebilir. Kolay ve hızlı monte edilmesi de yapı işlerinin en kısa sürede tamamlanmasına olanak tanır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*