Dekopol Tezgah Nedir?

Dekopol Tezgah Nedir?

Dekopol Tezgah Nedir?

Dekopol tezgah mutfaklar estetik ve işlevsel özellikleri ile tercih edilir. Mutfak tezgahı seçiminde farklı etmenler göz önünde bulundurulur. Tezgah için tercih edilen malzeme, işlem görme süresi ya da yapılan işlemler uzun süreli kullanımlar için büyük önem taşır. Mermerin özel olarak işlenmesini içeren dekopol tezgahlar da popüler olarak tercih ediliyor.

Dekopol Tezgah Özellikleri Neler?

Dekopol tezgah mermerite şekil verilerek üretilen malzemedir. Bu işlemde kullanılan temel malzeme ise mermer tozudur. Sağlanan özel işlemler ile birlikte mermerin çok daha iyi şekilde şekil alabilmesi için önce toz haline getirilir ve sonrasında kalıplara dökülerek dekopol ortaya çıkarılır. Bunun sonucunda ise uzun ömürlü, estetik ve kullanışlı bir tezgah ortaya çıkarılır.

Dekopol Tezgah

Dekopol Tezgah

Mutfak, bar, resepsiyon gibi alanlarda kullanılacak olan dekopol, dış etmenlerden etkilenmediği için her zaman ilk günkü şık görünümünü muhafaza etmektedir. Üzerine dökülmüş olan yağ, asit, su, kola, çay, asitli temizleyiciler gibi her türden sıvıya karşı yüksek mukavemet gösterir.

Leke tutmayan yapısıyla birlikte kolay ve pratik temizleme özelliğine sahiptir. Sıvıyı emmeyen yapısı güvenli kullanım sağlarken gözeneksiz olmasından dolayı da leke oluşturmaz. Lekeyi tutmayan yapısı aynı zamanda kir, bakteri ve mikrop oluşumunu da engeller.

Dekopol Avantajları Neler?

Arslangündoğdu Mimarlık Bahçeşehir tarafından yaşam alanlarında estetik ve işlevsel bir ürün olarak tercih edilen dekopol tezgahlar mutfak ve banyolarda kullanılır. Arka tarafları kalın, ön ve evye kısımlarının bütün halde olması sebebiyle sıvı sızdırmazlık özelliği taşır. Bu sayede de mutfak ve banyo dolaplarını zarar görmesini engeller. Buna bağlı olarak yanında kullanılan eşyalarda nemlenme, şişme veya açılma gibi durumlar da olmaz.

Bahçeşehir Dekorasyon Arslan Gündoğdu Mimarlık

Bahçeşehir Dekorasyon Arslan Gündoğdu Mimarlık

Dekopol yapıştırma ve ek yeri taşımadığı için bütünlüklü bir şekilde koruma sunmaktadır. Böylece zamanla arka, ön ve kenar kısımlarının açılması gibi sorunlar ile karşılaşılmaz. Parlak ve farklı renklerde bulunabildiği için iç mimari tasarımlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Zamana veya kullanıma bağlı olarak renginde değişim göstermez, her zaman ilk günkü görünümünü koruyarak estetik beklentilerin karşılanmasını sağlar. Cilalama da gerektirmeyen yapısı ile birlikte parlaklığını uzun süre muhafaza eder.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*