transparan cam giydirme

Transparan Giydirme Cephe Sistemi Nedir?

Transparan giydirme cephe; yapıya mimari bir tasarım, estetik görünüş kazandıran giydirme bir cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak iç mekanı açığa çıkarmaktır. Transparan cephe sistemi de yapısı paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcamlı, lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır.

transparan girdirme cephe sistemi 5

Transparan Giydirme Cephe Sistemi

Transparan cam cephe sistemi ; bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece sadece şeffaf camin kullanılmasından ötürü iç ve dış  ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum paket düzeye çıkarılmış olması.

Şık görünüme sahip olan planya cam cephe kaplama sistemi diğer bir adı; transparan cam cephe kaplama sistemi veya vantuzlu cam cephe kaplamadır.

Transparan cephe sistemi; saydamlığın önemli diğer olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak çarpıcı mimari tasarımların yaratılmasında kullanılan transparan giydirme cephe sistemleri, bir çerçevesiz cam cephe tekniğidir.

Transparan cam cephe sistemlerinin diğer cephe sistemlerinden farkı; alt taşıyıcı sistemin alüminyum profillerle değil, cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır.

transparan girdirme cephe sistemi 4

Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik Bağlantı Elemanları A.Ş. paslanmaz rotiller ile monte edilmektedir. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek click hareket edebilen başlıklı olarak minimal- ediliyor. Transparan cam cephe türünde uygulanan cam rengi şeffaftır. Bu sayede hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında cepheye estetik ziyaretinde zengin bir görünüş sağlar. Uygulama alanları çoğunlukla alışveriş merkezleri ve mağazalardır. Bu sayede müşterinin rahatlıkla iç mekanın görmesi de sağlanır.

Transparan cephelerde kamera taşıyıcılı sistemde, taşıyıcılar temperlenmiş, dayanıklılığı yüksek cam elemanlarından oluşmaktadır. Düşeyde birbirlerine, yatayda imkb ana strüktüre özel paslanmaz aparatlarla bağlanan bu camlar, camların kalınlıklarına göre değişik göstermektedir.

transparan girdirme cephe sistemi

Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Gerow camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor. Transparan cephe, yapıya mimari tasarım bir etik estetik görünüş kazandıran bir giydirme cephe sistemidir. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki algılanır oranının maksimum paket düzeye çıkarılmış olması.

Transparan cephelerde, camlar temperli tek cam veya lamin çift cam olarak uygulanan camlar dört köşesinden delinerek rotlar vasıtasıyla taşıyıcı camlara bağlanır. Kullanılan taşıyıcı rotlar paslanmaz elemandan oluşur. Uygulanan bu transparan planya cam cephe sistemi binanıza ayrı bir güzellik katar.

transparan girdirme cephe sistemi 3

Cam kolonlu transparan cephelerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ve İhtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanmaktadır.

Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz örümcek tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.