silikon cephe sistemleri genleşme

Cam Cephe Sistem Detayı

Cam Cephe Sistem Detayı

Strüktürel silikonlu cam cephe sisteminde mimari detayı projeye uygun olarak, betonarme döşemeye galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit edilmiş, düşey elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşan düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır.

silikon-cephe-sistemleri-genleşmeAlüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığı sağlanması için alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır. Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 15 mm genişlikte EPDM fitilli cam cama derzler görülür. Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile standartlarına uygun şekilde yapıştırılır.

Silikon Cephe projesindeki görünüşe uygun olarak kuru sistem strüktürel silikon sistem olacaktır. Camlar giydirme cephe taşıyıcı profillerine alüminyum kaset sistemli bağlantı olacaktır. Belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme betonuna detaylarda belirtildiği gibi ayar imkânı veren alüminyum ve ya galvanizli çelikten mamul ankrajlarla binaya bağlanmıştır, ek yerlerinde dilatasyonu sağlamış taşıyıcı düşey elemanlar ile bunlar arasında belirtilen yüksekliklerde ısıcam veya sandviç panel takabilmek ve bunları taşımak üzere, düşey taşıyıcı elemanlara özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıtlardan oluşur.

Sistemin teşkilinde silikon yapıştırmaları tamamen fabrikada özel makinaları ile özel klimatize ve tozsuz odalarda uygulanacaktır. Taşıyıcı profiller düşey ve yataylarda 50×100 mm ebatlarında olacaktır. Giydirme cepheyi yapıya ankre etme sistemi, döşeme veya parapet alnından düşey, ya da döşeme alt ve üstünden yatay bağlamaya uygun olmalıdır.

Silikon Cephe yatay kayıt bağlantıları paslanmaz çelik vidalarla bağlanmalıdır. İki mesnetli taşıyıcılarda mesnedin düşey profilin ısıya bağlı hareketini engellemeyecek tarzda kayar mesnet olarak konulması gereklidir. Su izolasyonu katlar arasında ses geçişini önlemek için her kat kiriş seviyesinde yangın kesicinin üzerinden başlayarak döşeme kalınlığı kadar taş yünü doldurulacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat