fd

Dış Cephe Sistemlerinin Bileşenlere Göre Karşılaştırılması

Sistemlerin Bileşenlere Göre Karşılaştırılması

Ana profil, çift cam birimi, dış ve iç ek profiller baskı profilli sistemler (konvensiyonel cam cepheler), taşıyıcı macunlu sistemler (strüktürel silikonlu), noktasal bağlantılı sistemler (spider) ve karma sistemlerde, dış ve iç contalar, ısı kesici (ısı bariyeri) ise noktasal bağlantılı sistemler dışında diğer üç sistemde ısı korunumunu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

fdDış ve iç ek profiller baskı profilli sistemler (konvensiyonel cam cepheler), taşıyıcı macunlu sistemler (strüktürel silikonlu), noktasal bağlantılı sistemler (spider) ve karma sistemlerde, dış ve iç contalar ,ısı kesici (ısı bariyeri) noktasal bağlantılı sistemler dışındaki tüm sistemlerde,strüktürel silikon (taşıyıcı mastik) baskı profilli sistemler (konvensiyonel cam cepheler) ve karma sistemlerde, baskı profili ise sadece baskı profilli sistemlerde su sızdırmazlığı gereksinimini karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Ana profil tüm sistemlerde taşıyıcılığı sağlamaktadır. Ana profil ve çift cam birimi tüm sistemlerde, dış ve iç contalar noktasal bağlantılı sistemler dışındaki sistemlerde gürültü kontrolü sağlamaktadır. Ana profil tüm sistemlerde,baskı profili baskı profilli sistemlerde ve strüktürel silikon (taşıyıcı macun) strüktürel silikonlu sistemler ve karma sistemlerde, genleşme ve hareketler gereksinimini karşılamak amacıyla kullanılmaktadır.Çift cam birimi öğesi tüm sistemlerde ışık geçirgenliği,renk ve ışık yansıma gereksinimini karşılamak amaçlı kullanılır. Çift cam birimi ve dış ve iç ek profiller tüm sistemlerde ısı kesici (ısı bariyeri) ise noktasal bağlantılı sistemler dışındaki sistemlerde yangın korunumu ve güvenlik gereksinimini sağlamak amacıyla kullanılır. Ana profil, çift cam birimi, dış ve iç ek profiller tüm sistemlerde, dış ve iç contalar noktasal bağlantılı sistemler dışında diğer üç sistemde de temizlik ve bakım gereksinimini karşılamaktadır. Ana profil, çift cam birimi dış ve iç ek profiller tüm sistemlerde estetik gereksinimini karşılama amacıyla kullanılan öğelerdir. Ana profil, çift cam birimi, dış ve iç ek profiller, tüm sistemlerde, dış ve iç contalar,ısı kesici (ısı bariyeri) noktasal bağlantılı sistemler dışında, baskı profili sadece baskı profilli sistemlerde, strüktürel silikon, taşıyıcı macunlu ve karma sistemlerde yapım ve montaj gereksinimini karşılamak amaçlı bulunan bileşendir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*