Başlıksız 1 5

Alüminyum Giydirme Cephe Teklif Dosyası Hazırlanması

Alüminyum Giydirme Cephe Teklif Dosyası Hazırlanması

İşveren onayına sunulmak üzere hazırlanan teklif mektubunda, sistem üretici firmanın garanti belgeleri, uygulayıcı firmanın sorumlulukları hangi iş kalemlerine ait fiyat verdiği belirtilir. Teklif mektubunun hangi iş kalemlerini kapsadığı detaylı bir biçimde yazılı olarak belirtilmelidir. Aksi taktirde iş kalemleri ve birim fiyatları, ayrıca uygulayıcı firma ve iş veren sorumlulukları açısından anlaşmazlıklar oluşabilir. Teklif mektubunun keşif özeti bölümünde alüminyum giydirme cephe sistemine, bileşenlerine, kullanılan cama ait teknik özellikler belirtilmeli, toplam metrajları yazılmalı bu metrajlar birim fiyatlarıyla çarpılmalı, sonuçlar toplanmalı ve toplam maliyet belirtilmelidir.

Sisteme ait 1/1 detaylar ve cephe projesi teklif dosyasına konmalıdır. Birden fazla alüminyum giydirme cephe sistemi söz konusuysa bu işlemler herbir cephe sistemi için tekrarlanmalıdır. Ayrıca teklif dosyasında işin tamamlanması için gereken vinç, asansör vb. donanımlar olup olmayacağı, eğer gerekiyorsa bu donanımların temininin kime ait olduğu, iş sahasında kullanılacak elektrik, depo temini ve gerekiyorsa işçilerin barınmasına ait sorumluluğun kimde olacağı detaylı bir biçimde belirtilmelidir. Uygulayıcı firma, işin tamamlanması sürecine ait iş programını dosyaya eklemeli, iş programını engelleyebilecek kalemleri belirtmeli bu gibi durumlar için ek süre talebinde bulunmalıdır. İş programının aksaması durumunda uygulayıcı firmaya uygulanacak olan cezai tedbirler kararlaştırılmalı teklif dosyasının sözleşme dosyasına temel oluşturacağı göz önüne alınarak belirtilmelidir.

Tablo 5.7: Teklif Dosyası Fonksiyon-etki-özellik Analizi

Tablo 5.7: Teklif Dosyası Fonksiyon-etki-özellik Analizi

Teklif dosyasının içinde uygulayıcı firma tanıtım bilgileri altında firma tarihçesi, aktivite alanları, merkez ofis organizasyon şeması, yönetim ve teknik ekip çalışan listesi, makine parkuru tanıtılmalı, referans projeleri ve mektupları konulmalıdır. Sistem firmasına ve uygulayıcı firmaya ait sertifikalar, kompozit panel, EPDM fitiller, yalıtım membranı, izolasyon malzemeleri vb. cephe bileşenleri hakkında teknik bilgi verilmelidir. Alüminyum profillere uygulanacak yüzey kaplama işlemiyle ilgili dökümanlar olmalı, cephe sisteminin test raporları yer almalıdır. Firma katalogları da dosyaya eklenebilir. Tanıtım ve teknik bilgi bölümlerinden sonra projeye ait teklif mektubu, keşif özeti, cam tipi, iş programı, montaj ekibine ait bilgi, güvenlik ve çalışma prensipleri, nakliye ve depolama koşulları, montaj tekniği, gerekliyse tır bilgileri ve proje detayları yer alır. İşveren sisteme yönelik garantilerin yanı sıra uygulayıcı firmanın referanslarını, üretim ve uygulamaya ait kalite kontrol belgelerini incelemeli garanti talep etmelidir.

Teklif dosyasının müşteriye sunulmasıyla alüminyum giydirme cephe sistem seçiminde teklif hazırlama süreci ve proje kararı evresi tamamlanır. Teklif dosyasını inceleyen işveren, verilen teklif dosyası birden çok cephe sistemini içeriyorsa sistemlere ait detayları ve maliyetleri göz önünde bulundurarak kendi bütçesine en uygun sistemi seçerek dosyayı onaylar, sözleşme imzalanır. Onay işlemiyle alüminyum giydirme cephe sistemi üretim ve uygulama süreci başlar

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*