Başlıksız 1 4

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemlerini Uygulama Süreci

Alüminyum giydirme cephe sistemlerini uygulama süreci

Onaylanan teklif dosyası, teklif ve projelendirme bölümünde teklif dosyasını hazırlayan sorumlu mimar tarafından alınır, ilgili proje ve detaylar şantiye bölümüne aktarılır.

Onaylı sözleşme finans bölümüne verilir, uygulanacak giydirme cephe sistemine ait malzeme sipariş listeleri hazırlanır, hazırlanan malzeme sipariş listeleri satın alma bölümüne ve şantiye bölümüne verilir. Onaylı sözleşmeyi alan finans bölümü çalışanları müşteri ile avans (1. ödeme) ve hak ediş ödemelerine ait prosedürü görüşerek yürürlüğe sokar. Satın alma bölümünde malzeme sipariş listelerini alan bölüm şefi firmanın stoklarında söz konusu malzemelerin olup oladığını kontrol eder, eksik malzemelerin temini için ilgili satıcı firmalarla görüşerek sipariş listelerini ve finans bölümüne malzeme kabul onayı verir (Şekil 5.5).

Şantiye bölümünde; ulaştırılan proje ve detaylar doğrultusunda şantiyeden sorumlu mimar projeyi inceler. Yerine giderek projenin binaya uygunluğunu kontrol eder, uygulamaya yönelik rölöve alır, binada şakül bozukluğu olup olmadığını tespit eder. Aldığı ölçüler ve teklif dosyasında bulunan onaylı detaylar doğrultusunda üretime yönelik imalat resimlerini hazırlar.

Sipariş edilen malzemeler temin edildiğinde kalite kontrolden geçirilir. Yanlış veya deforme olmuş malzemeler satıcı firmaya iade edilir. Yüzey işlemi gerektiren profiller elektro statik toz boya veya eloksalleme işlemine gönderilir. Kalite kontrolden geçen alüminyum profiller ve aksesuarlar şantiye bölümü tarafından hazırlanan imalat resimlerine uygun olarak kesilir ve fabrikada birleştirilecek olan sistem parçaları perçin, vida veya presleme yöntemiyle hazırlanır, gerekli aksesuarlar sisteme monte edilir. Yerinde montaja hazır profil ve sistem bileşenleri tekrar kalite kontrolden geçirilir. Kalite kontrolden geçen ürünler paketlenir ve monte edilmek üzere şantiye bölümünde sorumlu mimara teslim edilerek inşaat mahline sevk edilir. Sevk edilen ürünler şantiyede uygulayıcı firmaya tahsis edilen alanda depolanır ve montaj sürecinde belirli periodlarla yerine monte edilir. Bu periodlar sonucunda tamamlanan iş miktarı için sorumlu mimar hak ediş raporları hazırlar, iş veren adına çalışan kontrolörün onayını alarak finans bölümüne hak ediş raporlarını sunar. Finans bölümü onaylı hak ediş raporlarına ait ödemelerin temininden sorumludur. Projeye ve imalat resimlerine uygun üretilen tüm alüminyum giydirme cephe profil, aksesuar ve bileşenlerin montajı tamamlandığında iş veren ve şantiye kontrolörünün gözetiminde, herhangi bir problem yoksa iş teslimi yapılarak üretim ve uygulama süreci tamamlanır.

basliksiz-2

Tablo 5.5: Modülasyon Maliyet Analiz Örneği

Tablo 5.5: Modülasyon Maliyet Analiz Örneği

Tablo 5.5: Modülasyon Maliyet Analiz Örneği

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*