taşyünü 2

Taşyünü Mantolama Nedir?

Taşyünü Mantolama Nedir?

Taşyünü mantolama, ince sıva uygulamaları arasında en yüksek kaliteyi belirleyen bir mantolama sistemidir. Ancak yapılan mantolamanın uzun ömürlü ve kaliteli olabilmesi için uygulamada kullanılan malzemelerin tamamının kaliteli olması ve birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Birçok firma bugün, taş yünü mantolama da kendi sistemlerini geliştirmeye başlamıştır.

Taşyünü mantolama nasıl yapılır?

Taşyünü

Taşyünü

Taş yünü mantolama, genel mantolama prensibi içerisinde birkaç farklı şekilde uygulanabilmektedir. Taş yünü mantolama uygulaması, uygun malzemeler kullanıldığında uzun ömürlü ve sağlıklı bir ısı yalıtımı sunmaktadır. Taş yünü mantolama nasıl yapılır konusu hakkında aşağıda maddeler halinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

1- Dış doğramalar ve denizlikleri takılmış cepheye kaba inşaat uygulaması yapılır.

2- Kullanılacak malzemeler terazi ve özel ip yardımıyla yerleştirilir.

3- Kullanılacak taş yünü yalıtım malzemesi arkasına mala yardımıyla özel yapıştırıcı sürülür.

4- Cephe yüzeyine bağlı olarak yapıştırıcı farklı köşelere de sürülebilir.

5- Harçlanan levhalar, yan yana ve alt alta su basman profile doğru sıralanır.

Taşyünü

Taşyünü

6- Özel taraklı mala yardımıyla yüzeye hafif agregalı donatılı sıva uygulanır.

7- Sıva kurumadan elyaftan bir file giydirilir.

8- File giydirildikten sonra astar atılarak dekoratif kaplamalar yapılır.

Yukarıda, taş yünü mantolama nasıl yapılır konusu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Aşağıda taş yünü mantolama fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Taşyünü mantolama fiyatları

Taşyünü

Taşyünü

Mantolama geneli itibari ile birçok kişiye pahalı bir uygulama olarak görünse de temelinde kendisini kolaylıkla amorti edebilen bir yapıya sahiptir.

Genel olarak fiyatlar paket içerik şeklinde 35-55 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak bu kullanılan malzeme ve diğer giderlerle birlikte artıp azalabilir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*