mantolama foto

Mantolama Sistemleri

Mantolama Sistemleri

Türkiye’de elektrik, kömür ve doğal gazın her geçen gün zamlandığını biliyoruz. Bu durum insanları tasarrufa yöneltiyor. Ancak, soğuk kış günlerinde tasarruf yapmak imkansız. Evlerinde sıcak ve rahat bir yaşam için ısı cihazlarını yüksek ayarda çalıştırıyoruz. Fakat, yinede evimizde istediğimiz sıcaklığı yakalayamıyoruz.

Mantolama Sistemleri

Mantolama Sistemleri

Özellikle eski yıllarda inşa edilmiş olan evlerin ısınma sorunu bir türlü son bulmaz. Yeni evlerde de  durum pek farklı değil. Yalıtımsız her bina iklimsel şartlardan etkileniyor. Isıtma cihazlarını istediğiniz kadar kullanın yinede eviniz ısınmıyor.

Binanızda yalıtım sağlamadığınız sürece zararda sayılırsınız. Mantolama sistemi sayesinde ısı kayıpları büyük oranda azalır. Eviniz daha çabuk ısınarak daha sıcak kalır. Isınmak için harcamış olduğunuz bütçeden %50 ‘lere varan oranda tasarruf sağlamış olursunuz. Eviniz kışın soğuktan, yazın sıcaktan korunur. Ayrıca ısı yalıtımı binanızı korur. Mantolama sayesinde rutubet ve yoğunlaşma gibi olaylar engellenir. Ani sıcaklık farklılıklarından oluşan çatlama ve yıpranmalar önlenir. İç ve dış cepheler korunur ve onarım masrafları en aza iner. Mantolama sistemi sayesinde betonarme kısımlar dayanıklılığını korur ve eviniz depreme karşı daha dayanıklı olur.

Mantolama Sistemleri

Mantolama Sistemleri

Mantolama sistemine vereceğiniz ücretin yanında kazandıklarınız saymakla bitmez. Ancak, henüz tam olarak benimsenmemiş olan bu sisteme yatırım yapmak yerine ısıtma cihazlarına daha fazla yüklenerek ısınmaya çalışıyoruz. Halbuki her evde mantolama sistemini kullanmış olsa daha az enerji ile daha çabuk ısınabileceksiniz. Bu sayede her ay gelen kabarık faturalardan kurtulmuş olacaksınız.

Konforlu, rutubetsiz ve sağlıklı bir yaşam için ısı yalıtımını tercih etmenizi tavsiye ederim. Mantolama binanıza ve geleceğinize yapacağınız bütçesi ufak ama önemi büyük bir yatırım olacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*