Isı Yalıtımlı Alüminyum doğrama sistemi 1

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Camın sadeliğini ve aseletini vurgulayan silikon cephe giydirme sisteminde ısı camlar cepheye özel bir şekilde yapıştırıldıkları kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Silikon Cephe Kaplama Sistemi  üç noktadaki fitil emniyeti ile kesin bir sızdırmazlığı garanti etmektedir. Montajı kolay ve hızlı olan Silikon Cephe Kaplama Sistemi montaj sonrasında kolay bakım ve temizlik kolaylığıyla müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır.

Şık, modern ve prestijli; fonksiyonel ve estetik, cam binalar, cam cepheler. Camın estetik yükselişi tam bir yalıtım şaheseri, dayanıklı ve işlevsel, fark yaratan mimari.

Alüminyum Binalar

Alüminyum Binalar

Silikon Cephe projesindeki görünüşe uygun olarak kuru sistem strüktürel silikon sistem olacaktır. Camlar giydirme cephe taşıyıcı profillerine alüminyum kaset sistemli bağlantı olacaktır. Belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme betonuna detaylarda belirtildiği gibi ayar imkânı veren alüminyum ve ya galvanizli çelikten mamul ankrajlarla binaya bağlanmıştır, ek yerlerinde dilatasyonu sağlamış taşıyıcı düşey elemanlar ile bunlar arasında belirtilen yüksekliklerde ısıcam veya sandviç panel takabilmek ve bunları taşımak üzere, düşey taşıyıcı elemanlara özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıtlardan oluşur.

Strüktürel silikonlu cephe sisteminde mimari projeye uygun olarak, betonarme döşemeye galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit edilmiş, düşey elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşan düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılır.

Alüminyum profiller arasındaki sızdırmazlığı sağlanması için alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır. Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 15 mm genişlikte EPDM fitilli cam cama derzler görülür. Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzeme ile standartlarına uygun şekilde yapıştırılır.

Sistemin teşkilinde silikon yapıştırmaları tamamen fabrikada özel makinaları ile özel klimatize ve tozsuz odalarda uygulanacaktır. Taşıyıcı profiller düşey ve yataylarda 50×100 mm ebatlarında olacaktır. Giydirme cepheyi yapıya ankre etme sistemi, döşeme veya parapet alnından düşey, ya da döşeme alt ve üstünden yatay bağlamaya uygun olmalıdır.

Silikon Cephe yatay kayıt bağlantıları paslanmaz çelik vidalarla bağlanmalıdır. İki mesnetli taşıyıcılarda mesnedin düşey profilin ısıya bağlı hareketini engellemeyecek tarzda kayar mesnet olarak konulması gereklidir. Su izolasyonu katlar arasında ses geçişini önlemek için her kat kiriş seviyesinde yangın kesicinin üzerinden başlayarak döşeme kalınlığı kadar taş yünü doldurulacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*