Dış Cephe Kompozit Panel

Dış Cephe Kompozit Panel

Dış Cephe Kompozit Panel

Dış cephe kompozit panel temel olarak bir tür plastik olan polietilen maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalar ile kaplanmasıyla oluşturulmaktadır. Mevsim koşullarına dayanıklı olması, yapıya estetik görünüm katması ve kolay uygulanabilir olması sayesinde son dönemlerde popüler olan dış cephe kaplamaları arasında yer alır.

Dış Cephe Kompozit Panel

Dış Cephe Kompozit Panel

Dış Cephe Kompozit Panel Neden Kullanılır?

Dış cephe kompozit panel ile kaplama yapılan alanlar modern ve estetik bir görünüme kolayca kavuşabilirler. Özellikle yüksek dayanıklılık sunan malzemeye sahip olmaları bu panellerin sık kullanılmasında etkilidir. Yağmur, rüzgar, kar, güneş ışınları gibi çeşitli doğa etmenlerine karşı uzun ömürlü dayanıklılık sunarlar. Aynı zamanda kaplamanın pürüzsüz yapısı, temizliğinin ve bakımının da pratik şekilde yapılabilmesi bu kaplamanın sık tercih edilmesinde etkilidir. Farklı binalarda rahatlıkla kullanılması için kaplama aynı zamanda geniş renk çeşitliliği de sunmaktadır.

Kompozit Panel Dış Cehe

Kompozit Panel Dış Cehe

Cephe kaplamaların en sık tercih edilenlerinden olan bu kaplama hava koşullarına dayanıklı olduğu gibi yalıtım açısından da avantajlıdır. Ses ve ısı yalıtımı konusunda destek sunan kaplama böylece binanın daha konforlu hale gelmesine de yardımcı olur. Yapısı gereği bu malzeme kolay işlenebilir ve delinebilir özellikler taşır. Kolay şekil verilebilmesi binanın mimari yapısına en uygun şekilde uygulanabilmesini olanaklı kılar. Renk seçeneklerinin ve desenlerinin de geniş çeşitlilikte olması yine bu malzemenin sadece ev veya apartmanlar için değil AVM, stadyum, plaza gibi büyük iş alanları için de tercih edilmesini sağlar.

Dış Cephe Kompozit Panel Avantajları Neler?

Dış cephe kompozit panel kolay uygulanabilir olması, maliyetinin düşük olması, bakımının az olması, hava koşullarına karşı üstün dayanıklılık sunması gibi detaylar ile sık tercih edilir. Özellikle yapının yüksekliğinden de bağımsız olarak uygulanabiliyor oluşu çok katlı yapılarda da rahatlıkla bu kaplamanın tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Kompozit Panel

Kompozit Panel

Kompozit panelin sorunsuz bir kullanım sunması için montaj işlemlerinin profesyonel şekilde yapılması gerekir. Bu kapsamda Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sağlanan uzman tasarım ve montaj işlemleri ile birlikte yapınız için kompozit panelleri tercih edebilirsiniz. Yapınıza yeni ve etkileyici bir görünüm katmanın kolay hali olan kompozit paneller uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlıyor.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*