Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up
Güvenlik Camları

Güvenlik Camları

Güvenlik Camları

KONTRA SALDIRI VE GÜVENLİK CAMLARI
Camda güvenlik kavramı genelde kırılmanın sonucunda ortaya çıkabilecek risklerle ilintilidir. En yaygın iki risk türü, kişilerin yaralanabilmesi ile, kişi ve eşyaların bir taraftan diğerine istenmeyen geçişleridir. Güvenlik için tasarım yapılırken yükler ile riskler dikkatlice gözden geçirilmeli; uygun önlem ve çözümler sağlanmalıdır. Güvenlik açısından yapılan cam seçimleri iklim kontrolu vb. diğer tasarım kriterlerini de sağlamalıdır.

Güvenlik Camları

Güvenlik Camları

Bütün baş üstü camlamalar, bitmiş döşeme kotundan 90 cm yüksekliğe kadar olan düşey camlamalar, cam ve camlı kapılar, trafiğin yoğun olduğu geçitler ve özel cam uygulamaları, Dünya’daki belli başlı yönetmelik ve şartnameler ve/veya doğru uygulama prensipleri açısından camda güvenlik önlemleri gerektirmektedir. Güvenlik ile ilgili yürürlükte bulunan yönetmelik, şartname ve kurallara uyum sağlama sorumluluğu ilke olarak tasarımcı, müşteri ve/veya kullanıcıya aittir.

Güvenlik Camları

Güvenlik Camları

Kontra saldırı üniteleri 3 kategoride değerlendirilmektedir.
( kategori A ) Darbeye dayanıklı camlar
( kategori B ) İstenmeyen geçişler ve hırsızlığa karşı dayanıklı camlar
( kategori C ) Ateşli silahlara dirençli camlar
PVB veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir. Kontra saldırı camlamalarının topyekün direncinin belirlenmesi cam ile taşıyıcı doğramanın birlikte değerlendirilmesi ile mümkündür.

KURŞUNA DAYANIKLI BALİSTİK CAMLAR
KURŞUN GEÇİRMEZ CAMLAR ULUSLARARASI TEKNOLOJİ KULANILARAK DÜZ VE BOMBELI OLARAK FABRİKAMIZDA İMAL EDİLMEKTEDIR .

KURŞUNA DAYANIKLI BALISTIK CAMLAR POLİKARBONAT TEKNOLOJİSİ İLE YAKLAŞIK %50 DAHA HAFİF ÜRETİLMİŞ OLUP , SİÇRAK ATMAMA ÖZELİĞİNE SAHİPTİR.

B6 : 7,62 * 51 mm. Kalibrelik G3 Alman Piyade Tüfeği, F2 El Bombası (amerikan malı), 100 gr. TNT, 50 gr. C4 patlayıcılar ile bunların altında bulunan, 5,56 * 45 mm. Kalibrelik M16 ABD Deniz Piyade Tüfeği , 7,62*39 mm kalibrelik AK47 Polonya yapımı Kaleşenkof ve bütün tabanca mermilerine karşı mukavimdir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*
*