CAM MOZAIK

Cam Mozaik

Cam Mozaik Nedir?

Bir dış cephe kaplamasıdır. Sıcak ve soğuktan etkilenmez. Su ve rutubet geçirmez. Dekoratif ve parlaktır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Küçük küp şeklinde kesilen renkli camlardan yapılmış duvar resimlerine verilen ad. Renkli küçük taş parçalarından yapılmış “taş mozaikler” önceleri Pompei’de kullanılmış; bu şekil esas alınarak süsleme cam mozaik doğmuştur. IV. Yüzyıldan başlayarak birçok kiliselerin duvarları cam mozaikten yapılmış duvar resimleri ile süslenmiştir. Bugün cam mozaik, daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de çini mozaik ve çini kaplama kullanıldığından cam mozaik önem taşımaz.

Neden İhtiyaç Duyulmuştur?

Cam Mozaik

Cam Mozaik

– Eski binaların yenileme çalışmalarında,
Genellikle apartmanlarda ortak mülkiyet olduğu için bina onarım ve bakım işlerinde apartman yöneticileri çok zorlanmaktadırlar. Yapılan boya veye kaplamaların uzun ömürlü olmaması, apartmanlarda sürekli para toplamaya neden oldugundan bıktırıcı bir hal almıştır. Bu yüzden pek çok bina bakımsız bir şekilde beklemektedir.

– Yeni yapılmış binalarda,
Bakım masraflarının ağırlığını bilenler bir türlü dış cephelerini ne ile kaplayacaklarına karar veremediğinden binalarını sıvalı şekilde yarım bırakmışlardır.

CAM-MOZAIKBu İhtiyaç Nasıl Karşılanmalıdır?

Kullanılacak malzeme uzun ömürlü olmalı, bakım masrafı gerektirmemeli, binayı sıcaktan, soguktan ve rutubetten korumalıdır. Sıvaları dökülmüş veya deforme olmus binaların zeminlerini onaracak uygun çözümler üretmeli, dekoratif ve isteğe uygun renklerde yapılabilmelidir.

İşte cam mozaik teknik olarak ihtiyaca cevap veren en doğru malzemedir.

Nasıl Bir Çözüm Aranmaktadır?

Öyle bir firma olmalı ki,
Cam mozaik malzemesini üretmeli.
– Binaya uygun tasarımlar oluşturmalı.
– Uygulama sorumluluğunu almalı. İlave isteklere anında cevap verebilmeli.
– Ödeme kolaylığı sağlamalı.
– Garanti verebilmelidir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*