Başlıksız 1 2

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri Karma Sistemler

Karma Sistemler

Bu sistemde kapaklı giydirme cephe sistemiyle cam cama giydirme cephe sistemi karma olarak uygulanır. Giydirme cephe sisteminde tasarımcının isteğine göre farklı görsel etki elde etmek mümkündür.

basliksiz-1Şekil 3.7: Yatay kapak, düşey silikonlu sistem içi gizli açılır kanat detay

Şekil 3.7: Yatay kapak, düşey silikonlu sistem içi gizli açılır kanat detay

Yatay akslar cam cama, düşey akslar kapaklı sistem yapılabileceği gibi, yatay akslar kapaklı düşey akslar cam cama giydirme cephe sistemi de uygulanabilir. Sistemde kullanılan dolgu silikonlar UV ışınlarına dayanımlı olmalıdır. Aksi taktirde zaman içinde bozulan derz dolguları, sızdırmazlık görevlerini yerine getiremeyerek gerekli yalıtımı sağlayamayacaktır (Şekil 3.7). Karma sistemlerin diğer bir uygulama şekli modülasyonların üç taraflı cam cama veya kapaklı olduğu sistemlerdir. Bu tip giydirme cephe uygulamaları genelde köşe birleşimlerinde tercih edilmektedir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*