Pandora Dış Cephe Boyası

Akrilik Dış Cephe Boyası

Akrilik Dış Cephe Boyası

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, özel pigment ve dolgularla geliştirilmiş, mükemmel örtme gücüne sahip, mat yapıda son kat dış cephe boyasıdır. Uygulandığı yüzeylere üstün aderans gücüyle çok iyi tutunur. Atmosfer koşul ve kirliliğine, güneş ışınlarına, sürtünme ve darbelere dayanıklıdır. Nefes alma özelliği sayesinde yüzeylerde oluşan nemi dışarı bırakır. Uygulandığı yüzeylerde yayılma özelliğinden dolayı kolay sürülür. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.

Uygulanacak Yüzeyler : Akrilik Dış Cephe Boyası, brüt beton, düz veya pürüzlü her cins sıvalı, mineral esaslı yüzeylerde ve ayrıca kirlenmiş, rengini kaybetmiş emülsiyon esaslı eski boyalı yüzeylerde, dekoratif ve koruyucu olarak güvenle kullanılır.

Dış Cephe Boyası

Akrilik Dış Cephe Boyası

Uygulama : Akrilik Dış Cephe Boyası uygulanacak yüzeyler, sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Gerekli zemin hazırlığı yapıldıktan sonra, yüzeyin astarlanmış olması aderansı arttıracak ve boya sarfiyatında önemli bir ekonomi sağlayacaktır.Uygulama sırasında yüzey sıcaklığının +5 ºC ile +30 ºC arasında olmasına özen gösterilmelidir.Bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulamadan kaçınılmalıdır.Uygulama, fırça, rulo veya püskürtme yöntemi ile yapılabilir.

İnceltme : Uygulamalar %15 su ile inceltilerek yapılır. Dış cephe boyalarında yapılacak yüksek metrajlı işlerde ürünlerin aynı oranda inceltilmesine, ton farkları oluşmaması için dikkat edilmelidir.

Kuruma Süresi ( 20 ºC, % 65 HR’ de ): Dokunma kuruması: 1-2 saat / İkinci kat: 3-8 saat / Son kuruma: 24 saat

Sarfiyat: Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta, 4,5 -7,5 m²/kg arasında olup kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Depolama: Serin yerde dondan korunarak 1 yıl saklanabilir.

Öneriler:

Renk tonu farklarından korunmak için her bir cephede aynı ŞARJ NUMARALI ve ÜRETİM TARİHLİ ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
Yağmur mevsiminde, yağmurlu günlerde veya uygulamadan sonra yağmur yağması halinde, dış cephe korunmalı veya uygulama yapılmamalıdır.
Şiddetli rüzgarda veya çok sıcak günlerde direkt güneş altında çalışırken su ayarına dikkat edilmeli, seri çalışılmalı, büyük yüzeyler bantlarla bölümlere ayrılmalı veya uygulama yapılmamalıdır.
Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.
Islak ve nemli yüzeylerde kesinlikle uygulanmamalıdır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*