3D Mimari Tasarım

3D Mimari Tasarım Fiyatları

3D Mimari Tasarım

3D mimari tasarım, yapı tasarımlarının ya da 3D çizim projelerinin süsleme çalışmasıdır. 3d mimari modelleme ise yapıların iki boyutlu verilerden üç boyutlu simülasyon haline dönüştürülme işlemidir. Bu çalışmalar daha sonra tek tek görüntü olarak ya da 3d iç mekan veye dış cephe tasarım içerisine texture, güneş ışığı, yapay ışık, gölge etkisi gibi ayarlar yapılarak montajlanır. Böylece hazırlanan 3d modelleme çalışmaları özellikle henüz tamamlanmamış yapıların görselleştirilmesi ve bütçe bedelinin tespit edilmesinde son derece önemlidir. Çizim tekniğinin özelleştirilmesiyle oluşan görüntüler sayesinde farklı açılardan bina, ev, alışveriş merkezleri gibi yapıların iç tasarım ve dış cephe tasarım çalışmaları çok daha düşük maliyetle ve çok daha az zamanda görülebilir.

3D mimari modelleme tekniği ile söz konusu projelere görselleştirme yapılmasının nasıl faydalar sağladığını bir düşünün! Projelerinin en iyi hale gelmesi, kontrol edilebilir maliyet, pazarlamacıların ve müşteri adaylarının her birine zaman ve para kaybı yaşamadan ürünlerini tanıtabilmeleri, projelerin inşaat öncesi yapısal sorunlarının tespiti ve çözümü için mimar ve mühendislere olan inanılmaz yardımı, sunum kalitesi, maliyet gibi nedenlerden dolayı 3d mimari modelleme, tasarım, çizim ve animasyon yapı sektöründe vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

3D Mimari Tasarım

3D Mimari Tasarım

3D Mimari Tasarım

2-3D mimari çizim metoduyla 3d mimari modelleme, görselleştirme ve animasyon çalışmalarının genel faydaları şunlardır.

  • 3d bina modelleme ile tüm bina tipleri için diğer tekniklerden daha iyi 3d modelleme ve görselleştirme imkanı
  • Oluşabilecek hataların kontrolü, minimum hata
  • İzlenecek yolların tespit edilmesi
  • Pazarlama ve reklam için etkili sunum
  • Mimar, mühendis ve müteahhit arasında güçü koordinasyon
  • Daha düşük proje maliyeti
  • Görselleştirme zenginliği
  • 3d animasyon çalışmalarıyla güçlü sunum imkanı
  • Görüldüğü gibi 3d mimari çizim metodu ile gerçekleşen 3d modelleme, animasyon ve görselleştirme sunumları zaman, maliyet ve reklam gücü açısından büyük kazançlar sağlamaktadır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*