Başlıksız 3 1

Tek Camlı Uygulamalar

Tek Camlı Uygulamalar

Havalandırılan parapet bölgeleri temizlenemediğinden bu bölgelerde tozlar birikmektedir. Biriken tozlar tek camlı uygulamalarda reflekte tabaya zarar vermektedir. Oluşan zararı önlemek amacıyla opaklaştırılmış camlar kullanılmalıdır.

basliksiz-3Opaklaştırma malzemeleri, güneş radyasyonu etkisiyle ulaşılan yüksek sıcaklık derecelerinin ve güneşin mor ötesi ışınlarının zararlı etkilerine; parapet önü bölgesinde oluşabilecek biyolojik ve kimyasal ortama, kondensasyon yoluyla oluşan rutubete dayanıklı olmalıdır. Opaklaştırma yönteminin belli başlı yolları emaye fırın boyalarla opaklaştırma, polietilen veye polyester film kaplayarak opaklaştırma, organik esaslı özel boyalarla opaklaştırmadır. Herhangi bir yöntemle opaklaştırılan camlar ısıl kırılma riskine karşı temperlenmelidir . Emaye fırın boya kaplayarak opaklaktırılan camlar hava kirliliğinden, iklim şartlarından, mor ötesi ışınlardan vb. etkilenmeyen dayanıklı, uzun ömürlü fırın boyalı kaplama camlarıdır ve renksiz camların üzerine inorganik esaslı farklı renklerde boyaların sürülüp fırınlanarak temperlenmesi ile üretilir. Bu yöntemle parapet camları ile vizyon camları arasında görüntü birliği tam olarak sağlanmasada benzerlik oluşmaktadır. Opaklaştırma işlerinde kullanılmak üzere UV ışınlarına ve diğer ortam şartlarına dayanıklı, özel yapıştırcılı üretilen siyah renkli poliyester veya polietilen film tabakalarının, camların iç yüzeylerine hava kabarcığı b ırakmayacak şekilde merdaneli özel preslerle uygulanması ile gerçekleştirilen opaklaştırma soğuk yapılmaktadır dolayısıyla farklı kaplamalı camlara uygundur. Organik esaslı kaplamalar çeşitli renk ve tonlardaki güneş kontrol camlarının kendi tonunu ortaya çıkaran, camın arkasında aydınlatılmış oda loşluğu yaratan fon oluşturur. Organik esaslı özel boyalarla opaklaştırma soğuk yapılan işlemdir. Dolayısıyla vizyonda ve parapet önü camlarında aynı cam kullanılabilir ve cephede görüntü birliği elde edilebilir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*