Strafor Duvar Paneli Nedir?

Strafor Duvar Paneli Nedir?

Strafor Duvar Paneli Nedir?

Strafor duvar paneli duvar boyası yerine kullanılan bir paneldir. Geleneksel boya yerine duvara çok daha estetik ve üç boyutlu bir hava katmak için tercih edilecek olan bu paneller aynı zamanda yalıtım açısından da önemli avantajlar sunar.

Strafor Duvar Paneli

Strafor Duvar Paneli

Strafor Duvar Paneli Neden Kullanılır?

Strafor duvar paneli kullanışlı ve işlevsel yapısı ile öne çıkan, temel malzemesi strafor olan ancak çeşitli baskı yöntemleri ile çok farklı görünümlere sahip olan paneldir. Özellikle yeni nesil mimari çalışmalarında sıklıkla tercih edilebilen bu paneller kendilerine özgü motifleri, kolay temizlenebilir olmaları ve yalıtım konusunda da destek sunmaları bakımından tercih ediliyor.

Geleneksel duvar boyalarında zamana ve ortam koşullarına bağlı olarak solma, çatlama, eskime gibi durumlar görülmektedir. Duvar panelleri ise pratik ve kaliteli yapıları ile birlikte ilk günkü görünümlerini korurlar. Bunun yanında yalıtım konusunda da sağladıkları avantajlar ile birlikte enerji tasarrufunu mümkün kılarlar. Strafordan yapılan bu paneller kalın yapıları ile birlikte belirli basınçlara kadar direnç gösterir. Böylece kolay yırtılma ya da kırılma gibi durumlar da görülmez.

Strafor Duvar Panelleri Avantajları Neler?

Strafor duvar paneli hafif ancak dayanıklı yapısı ile estetik bir duvar görünümüne sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Son zamanların popüler duvar panellerinden olan bu ürünler izolasyon ve dekorasyon açısından sağladığı katkılar ile evlerden işyerlerine kadar geniş alanlarda kullanılabiliyor.

Strafor Duvar

Strafor Duvar

Hammaddesi strafor olan bu paneller böylece son derece hafif yapıları ile duvara ekstra bir yük oluşturmazlar. Bunun yanında şekillendirmek için beton harcı kullanıldığından uygulandığı yere çok sağlam şekilde tutunurlar. Beton harcı sayesinde ayrıca uygulama maliyetleri de oldukça düşüktür. Su bazlı boya ile renklendirildikleri için de sağlık açısından tamamen uygundurlar. Çocuk odası gibi alanlarda da kullanılabilirler.

Bu modeller iç mekanda kullanıma uygunluk taşıdıkları gibi dış mekanda da kullanım açısından imkan tanırlar. Böylece uygun maliyetli ve pratik şekilde mekanın görünümünü değiştirmek isteyenler için hızlı çözüm sunarlar. Bahçeşehir Dış Cephe Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sunulan strafor paneller ile birlikte yaşam alanlarınıza estetik ve işlevsel dokunuşları zahmetsizce yapabilirsiniz.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*