Kompakt Laminant Cephe Kaplama Sistemleri

Kompakt Laminant Cephe Kaplama Sistemleri

Kompakt Laminant Cephe Kaplama Sistemleri

Kompakt laminant cephe kaplama sistemleri binaların dış cephelerine uygulanan, alüminyum profillerden üretilen, binaya estetik bir görünüm kazandıran kaplamalardır. Bu cephe sistemleri, özellikle binanın nefes almasını sağladığı için binayı koruyucu özellikler taşımaktadır.

Kompakt Laminant Cephe Kaplama

Kompakt Laminant Cephe Kaplama

Kompakt Laminant Cephe Kaplama Nedir?

Kompakt laminant cephe kaplama estetik ve dayanıklı cephe kaplama sistemleridir. Ekonomik ve işlevsel olması sayesinde popüler şekilde tercih edilmektedir. Diğer sistemlere göre binanın nefes almasını sağladığı için çok önemli kolaylık sağlayan bu sistemler böylece bina konforunu ve ömrünü de uzatmaktadır.

Kompakt laminant sistemler 4 çeşit sistemden oluşur. Akraflı olarak bilinen sistemde alüminyum düşey ve yatay taşıyıcılar üzerinde 8 mm – 10 mm kompakt yapıdaki laminant panellerin, arka yüzlerine vidalanmış olan alüminyum agraf aparatlar ile asılması söz konusu olmaktadır. Yöntem özellikle çok katlı yapıdaki binaların cephelerinin kaplanmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Laminant Cephe Kaplama

Laminant Cephe Kaplama

Sistem özellikle ahşap ve ahşap türevi olan yapılarda, zengin renk seçeneği talep edildiğinde, fiziksel ve mekanik özellikleriyle estetik görünüm istendiğinde son derece beklentileri karşılamaktadır. Bu bakımdan konut, işyerleri, AVM’ler, bankalar, kamu kurumları, hastaneler gibi farklı alanlarda dış cephe uygulaması olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Kompakt Laminant Cephe Kaplama Neden Tercih Edilir?

Kompakt laminant cephe kaplama sistemleri beraberinde pek çok avantajı da getiriyor. Bunlar sıralanacak olursa;

  • Binaya statik ve mekanik olarak daha az yük bindirir.
  • İşlenmesi kolay olduğundan hemen kullanıma hazır hale gelir.
  • Bahçeşehir Arslangündoğdu Mimarlık gibi uzmanlar tarafından doğru şekilde uygulandığında çok uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılır.
  • Yüzey yapısı antistaik olduğundan kir tutmaz yapıdadır, ilk günkü görünümünü korur.
  • Bakım gerektirmez.
  • Darbelere karşı dayanıklılık taşır. Kompozit malzemeler gibi darbelere karşı dayanıksız değildir.
  • Renk solmasına karşı dayanıklı olarak geliştirildiğinden ilk günkü görünümünü kolay şekilde korur. Özellikle görünümünü koruması sayesinde estetik olarak beklentileri doğru şekilde karşılar.
  • Hava aldıran yapıda olmasından kaynaklı binanın terlemesinin ve buna bağlı olarak da çürümesinin önüne geçer.
  • Uygun maliyetli olduğundan dolayı her alan için tercih edilebilir.
  • Kaliteli dekor kağıtları ile farklı desenlerin de işlenmesi ve uygulanması mümkündür.
Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*