Seramik Cephe Kaplama

Seramik Cephe Kaplama

Seramik Cephe Kaplama

Seramik cephe kaplama sistemleri binaların dış cephelerine uygulanan popüler kaplama yöntemlerinden birisidir. Seramik talep edilen boyutlarda ayarlanabildiği için binanın estetik detaylarının tam olarak yansıtılması da mümkündür. Aynı zamanda seramik kaplamalar kir konusunda da esneklik sundukları için binanın görünümünün yeni olmasını sağlamaktadırlar.

Seramik Cephe Kaplama Çeşitleri Neler?

Seramik cephe kaplama sistemleri yapılarına göre kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Klips, gizli klipsli ve yapıştırma olacak şekilde farklı çeşitlerde bulunan seramik cephe kaplamalar, böylece uygulama açısından da önemli esneklikler sunmaktadır.

Genel olarak bu sistemlerin uygulanması da tercih edilecek çeşide göre farklılık gösterir. Bunun yanında yapımında kullanılan malzemelerde de farklılıklar görülebilmektedir. Dış cephelerin tamamen kaplanmasını sağlayan sistemler, talep edilen renklere sahip oldukları için de binanın estetik beklentilerinin karşılanmasını sağlamaktadır.

Bahçeşehir Seramik Kaplama Arslangündoğdu Mimarlık

Bahçeşehir Seramik Kaplama Arslangündoğdu Mimarlık

Seramik Kaplama Avantajları Neler?

Seramik temel olarak iç mekanlarda yaygın olarak kullanılsa da malzeme yapısı sebebiyle dış mekanda da kullanım açısından uygunluk taşımaktadır. Sağlam bir malzeme olmasının yanında farklı tasarımlara da açık olan bu malzeme, duvar ve dış cephede uyumlu yapısıyla öne çıkar. Renk ve doku açısından geniş çeşitlilik sunan bu kaplamalar, titiz bir şekilde cepheye uygulandığında uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilecektir.

Seramik, yapısı itibariyle su geçirmeyen ve dış etmenlere karşı da oldukça dayanıklı olan bir malzemedir. Böylece yıllar boyunca herhangi bir sorun çıkarmadan kullanım açısından uygunluk taşıyacaktır. Arslangündoğdu Mimarlık Bahçeşehir tarafından yapılacak olan uygulama sayesinde cephe kaplamanın sorunsuz kullanımı mümkündür.

Binanın yapısına ve talep edilen özelliklere göre farklı şekilde uygulanabilen seramik cephe kaplama çeşitlerinde en çok yapıştırma yöntemi tercih edilmektedir. Bunun yanında klipsli yöntemler de pratiklik açısından tercih edilir. Klipsi görünür olan montaj sistemi bulunduğu gibi klipsi görünmeyen yani gizli olan montaj yöntemi de bulunur.

Tüm yöntemler doğru şekilde uygulandığında binanın dış görünümü estetik bir görünüme kavuştuğu gibi aynı zamanda yalıtım açısından da avantajlar sağlayacaktır. Isı ve ses yalıtımı açısından başarılı sonuçlar veren seramik kaplamalar binanın kullanım ömrünü de uzatmaya yardımcı olmakta, nem gibi durumların oluşmasını da engelleyebilmektedir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*