Mantolama da Temizlik Önlemleri

Mantolama da Temizlik Önlemleri Nelerdir?

Mantolama da Temizlik Önlemleri Nelerdir?

Mantolama yapılır iken ne gibi temizlik önlemleri alınmadır ?

– Öncelikle iskele kurulurken iskele altına kalın naylon çekilmelidir. Dökülen çimento esaslı malzeme ve boyanın yerdeki taş veya kaplamaya zarar vermemesi için önemlidir.

Mantolama da Temizlik Önlemleri

Mantolama da Temizlik Önlemleri

Mantolama işlemi başlamadan önce ,tüm pencere doğramaları ve balkon camekanları ve balkon panjurları naylon branda ve maskeleme bantı kullanılarak koruma altına alınmalıdır.

-Balkon içlerinde çalışılacak ise balkon içindeki seramik veya mermerlerin üzeri karton veya naylon ile kapatılarak çalışılmalıdır.

-Yüksek katlı binalarda ve çok rüzgar alan binalarda camlardan ve doğramalardan bantlanan naylon uçuyor ise bu kısımlara arap sabunu sürülerek dökülen malzemenin camlara ve doğramalara yapışması engellenebilir.

-Binanın yakın çevresinde aydınlatma veya güvenlik kamerası var ise sökülebiliyor ise sökülmesi şayet sökülemiyor ise çok iyi şekilde naylon örtülerle sarılıp korunması gerekir.

Mantolama da Temizlik Önlemleri

Mantolama da Temizlik Önlemleri

-Binanızın girişinde ve balkon duvarları üzerinde paslanmaz küpeşte veya korkuluklar var ise bunlarında naylon örtüler ile imalat öncesi sarılması önemlidir.

-Firmanın haç karıştırdığı bölgenin yerlerini kalın naylonlarla örtüp malzemeyi taşıyacakları yol güzergahını da file veya naylonlarla kapatılmalıdır.

-İskeleye cephe filesi asılması çok önemlidir. Cephe filesi iskelede düşen damlayan ve rüzgarla savrulan malzemelerin büyük kısmını tutar. Özellikle boya imalatında etrafa boya sıçramasını büyük ölçüde azaltır.

-Sonuç olarak binanızda korumak istediğiniz ve zarar görmesini istemediğiniz tüm malzeme ve eşyaların çok iyi şekilde sarılması veya sökülmesi yada imalat yapılan bölgeden uzaklaştırılması gerekmektedir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*