Kuru Duvar Sistemi

Kuru Duvar Sistemi

Kuru Duvar Sistemi

Kuru duvar sistemi binaların yapımında daha hafif malzeme kullanmak isteyenler için geliştirilmiştir. Söz konusu bu sistemler herhangi şekilde harç gerektirmediği için bina yapımında belirli oranlarda tasarruf olanağı da sağlarlar. Aynı zamanda hızlı üretilmeleriyle de projenin ilerlemesinde büyük katkılar sunarlar.

Kuru Duvar Sistemleri Neler?

Kuru duvar sistemi farklı ürünlerden oluşur. Bunlar; alçı levhalar, çimento esaslı olan levhalar ve her yüzünde camelyaf şilte kaplı levhalardır. Alçı levhaların yanında çimento levha veya betopalar da yine bu sistemde kullanılmaktadır.

Bu ürünlerin daha yaygın olarak tercih edilmelerinde kullanımda sundukları pratik yapı öne çıkar. Her şeyden önce geleneksel sistemlere göre kullanıcılara uygulama aşamasında önemli kolaylıklar sağlarlar. Tasarım ve performans beklentilerinin de doğru şekilde karşılayacak esneklik sunmaları da bir diğer önemli detaydır. Aynı zamanda mimari ihtiyaçlara doğru çözümler sağlayabilmeleri farklı tasarımların da ortaya çıkmasını mümkün kılar.

Kuru Duvar Sistemi

Kuru Duvar Sistemi

Geleneksel yapı duvar sistemlerine göre daha hızlı şekilde üretildikleri için de projenin çok daha hızlı ve çabuk şekilde yürütülmesini mümkün kılarlar.

Bu özellikleri ile kuru duvar sistemleri geleneksel yöntemlere kıyasla faydalı ve kullanışlı yapıları ile öne çıkarlar. Ayrıca karbon salınımı da oldukça azdır. Bu açıdan da çevreye karşı duyarlılık taşır. Arslangündoğdu Mimarlık sayesinde sunulan kuru duvar sistemleri binalar için işlevsel ve estetik katkılar sağlıyor.

Kuru Duvar Sistemleri Avantajları Neler?

Kuru duvar sistemi her şeyden önce hafif olduğu için uygulama aşamasında önemli kolaylıklar sunar. Bunun yanında ses ve ısı yalıtımı açısından da etkilidir. Yapılarda ısı kayıplarının çoğu dış duvardan kaynaklıdır. Yalıtımın iyi şekilde yapılması için ise yalıtım malzemesinin kalın olması önemlidir. Kuru duvar sistemleri ise ince yapıda oldukları için daha kalın yalıtım malzemesinin kullanılmasını sağlarlar. Bu kapsamda da yalıtım açısından önemli avantaj sağlarlar.

Kuru duvar sistemleri genellikle inşaat işlerinde ara bölme duvarlarında tercih edilir. Duvardan beklenilen performansa göre de farklı yapıda olan malzemeler kullanılabilir. Yangına karşı da belirli oranda dayanıklılık sunan bu sistemler hafif, pratik ve avantajlı olmaları sayesinde yapı işlerinde günümüzde tercih edilmektedir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*