Ağır Çelik Yapılar

Ağır Çelik Yapılar

Ağır Çelik Yapılar

Ağır çelik yapılar uygulama alanı en geniş olan çelik konstrüksiyon yapılar olarak bilinmektedir. Taşıyıcı profillerin farklı büyüklük ve kalınlıkta olmaları sayesinde projelere uygun olarak üretilmektedir. Kolay montaj imkanı sunan bu sistemler saha aşamasında birbirine montajlı ve kaynaklı olacak şekilde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Ağır Çelik Yapı

Ağır Çelik Yapı

Ağır çelik yapılar mimari tasarımlar ile yüzey alanlarındaki detaylarda önemli fırsatlar sunmaktadır. Özelleştirilebilir yapıları sayesinde istenilen estetik detayları da yakalamak mümkündür. Aynı zamanda sökülüp takılabilir yapıda oldukları için bu yapıların çok uzun süre kullanım ömürleri bulunmaktadır.

Ağır Çelik Yapı Avantajları Neler?

Ağır çelik yapılar taşıdıkları özellikler ile birlikte çeşitli avantajlara sahiptir. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Yapıları gereğince çok dayanıklı oldukları için diğer yapılara göre çok daha fazla yük taşıyabilirler.
  • Büyük açık ve yüksek tavan olacak şekilde imal edilebilirler.
  • İmalat ve montaj aşamasında betonarme yapılara göre çok daha hızlı işlem sağlanır, özellikle zaman açısından kısıtlı durumlarda büyük kolaylık sunarlar.
  • Depreme ve yangına karşı yüksek dayanıklılık sunarlar.
  • Sökülüp tekrar kuruluma uygun oldukları için uzun ömürlü olmalarının yanında taşınabilir özellikler gösterirler.

Ağır Çelik Yapılar Neden Tercih Edilir?

Ağır çelik yapılar diğer yapılara kıyasla önemli avantajlar içerdikleri için son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Çok fazla ağırlık taşıyabildikleri için projenin yapısına en uygun olacak karşılık gösterebilirler. Bunun yanında tasarım açısından da tavanlarının daha yüksek, büyük ve açık şekilde olmaları tasarım aşamasında da farklı beklentiler sunmaktadır. İmalatının uğraştırıcı olmaması da yine üretim safhasında hızlı davranılmasını sağlamaktadır. Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sunulan ağır yapılar hızlı, güvenli ve yüksek kaliteli olarak üretilmektedir.

Ağır Çelik Yapı Uygulamaları

Ağır Çelik Yapı Uygulamaları

İmalat ve montaj işlemlerinin hızlı şekilde yapılması bu yapılar için önemli esneklik sunmaktadır. İstenilen arazi üzerine kurularak teslim edilen bu yapılar böylece temel gibi durumlarla da uğraşmaya gerek kalmadan hemen montaj ve kullanıma hazır hale gelmektedir. Deprem, yangın ve benzeri doğal afetlere göre de malzeme kalitesi açısından çok dayanıklı olan bu yapılar, böylece kullanıcı güvenliğini de en iyi şekilde sağlayarak huzurlu ve konforlu kullanım sunuyor.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*