Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Cam cephe kaplama mimari projelere veya yapılara zenginlik ve zarafet katmak açısından son derece etkilidir. Hava şartlarına ve iklim koşullarına dayanıklı olan cam cepheler binanın adeta şeffaf bir perde ile kaplı olmasını sağlar. Bu da estetik görünüm ve yapının güneş ışığını en iyi şekilde alabilmesi için son derece etkilidir.

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama Nedir?

Cam cephe kaplama binanın dışında camların yüzeyin tamamını veya önemli bir kısmını kaplayacak şekilde kullanılmasıdır. Estetik bir görünüm kattığı kadar bu kaplama gün ışığından da en iyi şekilde yararlanmak için önemli bir avantaj sağlar. Mekanın açık ve net olarak görülmesini sağlayarak dışarıdan bakanlar için önemli bir güven de sunar.

Bahçeşehir Cam Cephe Sistemleri

Bahçeşehir Cam Cephe Sistemleri

Bu sistem çift bilyeli pencere ya da yapının dört tarafına paslanmaz bilyeli eklemler kullanımı ile monte edilen çelik yapı üzerine monte edilir. Hava ve mevsim koşullarından etkilenmeyerek uzun ömürlü kullanım sunar.

Cam Cephe Kaplaması Nerelerde Kullanılır?

Cam cephe kullanım alanları genellikle plaza, iş merkezleri ve AVM’lerde görülür. Bunun temel nedeni ise camın sunduğu sadelik ve prestij duygusudur. Camın asaleti ile birlikte bina etkileyici bir görünüme kavuşur. Bunun yanında hastanelerde, ofis binalarında, eğitim kurumlarında, araştırma merkezlerinde de yaygın olarak bu kaplama kullanılmaktadır.

Cam panellerde sızdırmazlık en iyi şekilde sağlanır ve bu sayede yalıtım da başarılı bir şekilde uygulanır. Gerek ısı gerekse de ses açısından yalıtım tam sağlandığı için kullanıldığı alanda bunlara bağlı olarak görülecek sorunlar ortadan kalkar. Arslangündoğdu Mimarlık tarafından profesyonel olarak uygulanan cam cephe kaplamalar estetik ve işlevsel yapıları ile öne çıkıyor.

Arslangünoğdu Mimarlık Bizz Towers Cam Cephe Sistemleri

Arslangünoğdu Mimarlık Bizz Towers Cam Cephe Sistemleri

arslangundogdu mimarlik bizz towers

Cam Cephe Kaplamalar Neden Tercih Edilir?

Cam cephe kaplama sadece estetik olarak değil sunduğu işlevsel yararlar bakımından da tercih edilir. Bina duvarındaki nemi giderir, su buharının geçişine izin verir ve böylece küf mantarının oluşumunu engeller. Böylece binanın kullanım ömrünün de uzamasına doğrudan yardımcı olmayı başarır. Tam yalıtım yapıldığı için ısının bina içinde kalmasını sağlar. Aynı zamanda görünümüyle de kullanılan binaya prestij ve etkileyici bir görünüm sunar.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*