Köşe profili

Köşe Profili Nedir?

Köşe profili nedir?

Köşeler, çatlama riski en yüksek ve aynı zamanda rüzgar gibi mekanik zorlamalara en fazla maruz kalan bölgeler olmalarından dolayı dış cephe mantolama uygulamalarında köşe profili kullanılır.

Köşe Profili

Köşe Profili

PVC fileli köşebent ve alüminyum köşebent olmak üzere iki çeşit köşe profili bulunmaktadır. Piyasada en çok kullanılan kendinden fileli profiller yanlış uygulama riskini en aza indirmektedir. Bu çeşit köşebentlerde köşe profilinin filesi ile cephede yapılan sıvanın filesi üst üste bindiği için tam bir bütünlük sağlanır.

Köşe Profili

Köşe Profili

Ustalar arasında “açık köşe profili” olarak bilinen alüminyum köşe profili, genelde dış cephede profilin oturmadığı 90 dereceden fazla köşelerde ve bina işverenlerinin isteği üzerine tercih edilir. Alüminyum köşe profili imalatında köşebent, çimento esaslı yapıştırıcı ile yapıştırıldıktan sonra cepheden gelen donatı filesi en az 20 cm. dönecek şekilde uygulanır. Tüm yüzeye uygulanan donatı filesi en az 10 cm. bu uygulamanın üzerine bindirilir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*