alu deck

Kleidco Deck Sistemler

Kleidco Deck

Kleidco Yapı Sistemleri, Saray Alüminyum ve Jotun işbirliğiyle, Türkiye’de bir ilk olan alüminyum deck sistemimiz Kleidco Deck™ geliştirildi.

alu-deck

Kleidco Deck

Estetik ve Kalitelidir,
Uzun Ömürlü ve Ekonomiktir,
Bakım Gerektirmez,
Paslanmaz, Çürümez, Kıymıklanmaz,
Çizilmez, Yırtılmaz, Eğrilmez, Yüzeyi Kaymaz,
Alüminyum A Sınıfı Yangın Dayanımına Sahiptir,
Alüminyum A Sınıfı Yangın Dayanımına Sahiptir,
Ahşap Desen Seçeneklerinin Yanı Sıra İstenen RAL Renklerinde Üretilebillir,
Muadil Sistemlere Nazaran Düşük Yüzey Sıcaklığına Sahiptir,
Geri Dönüşümlü Malzeme ile Üretilmiştir ve Çevrecidir,
Bünyesine Su Almaz, Tuzlu Su Dayanımı Vardır,
Uygulamacılara Plastik Alt Konstrüksiyonu ile Hızlı Montaj İmkanı Sağlar,
Tırnaklı Geçme Sistemi ile Sağlamdır,
25 Yıl Sınırlı ve Koşullu Garanti Altındadır.

ALUMİNYUM TEMEL ÖZELLİKLER

Alüminyum doğada var olan elementler içeresinde en fazla bulunan 3.elementtir. Çeşitli endüstrilerde (inşaat, ulaşım, otomotiv, mobilya vb.) yoğun olarak kullanılır. Düşük yoğunlukta yüksek mukavemetli ve atmosferik korozyona karşı dayanıklıdır. Alüminyum doğal özellikleri kaybolmadan %100 geri dönüşümlü bir malzemedir.

KLEIDCO DECK™ SİSTEMİ

Deck sistem çözümü geri dönüşümlü malzemelerden teşkil olup LEED bazlı projelerden teşvik almaya muktedirdir. Cool Shade™ özelliği ile yüzeyden güneş ışınları yansır ve UV dayanımı üst düzey olmakla beraber üzerine basınca serinlik hissi verir. Tuzlu su, klorlu su gibi dış etmenlere dayanımlıdır.

NEDEN ALUMİNYUM DECK SİSTEM?

masif-deck-sistemler (3)

Ahşap Deck Sistemleri

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ve ÇEVRE : Alüminyumun geri dönüştürülebilir olması ve doğa ve çevreye zararlı olmaması deck sistemlerde tercih edilmesinde önemli bir faktördür. 50 yıla varan dayanım söz konusudur. Muadillerinden ortalama 15-20 yıl daha fazla servis ömrü vardır. Avrupa’da yıllık 2 milyon ton alüminyum cevheri geri dönüşümle elde edilmekte ve %35’e varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Toz boya kaplı alüminyum profiller ile ahşap renk ve dokuları verilebilmekte böylelikle doğal ahşap ve kompozit sistemlerdeki ahşap kullanımının önüne geçilebilmektedir.

EKONOMİKLİK, BAKIM ve ONARIM : Geleneksel deck sistem çözümlerinde doğal ahşap veya wpc kompozit malzemeler değişen atmosferik koşullar altında bünyelerine su alma, çatlama, paslanma, kırılma , küflenme ve eğilme problemlerine maruz kalırlar. Alüminyum hafif ve rijit olması, temel fiziksel mukavemet karakteristiklerinin üstünlüğü ile güvenli; düşük su geçirimliliği ve korozyona karşı yüksek dayanımı ile uzun ömürlü ve bakım onarım masrafları emsallerine göre düşük bir deck sistem dizaynında ön plana çıkar. Geleneksel deck sistemlerde tozuma problemi aluminyum deck sistemde oluşmaz. Böceklenme ve haşereler alüminyum deck sistemde problem teşkil etmez.

ÜSTÜN RENK KORUMA ÖZELLİKLERİ : Alüminyum deck sistemler neme, rutubete ve güneş ışınlarına karşı dayanım sağlar. Zımpara, vernik, boya gibi işlemlere gereksinim kalmaz. UV dayanımlı toz boya işlemi görmüş alüminyum kaplama profilleri wpc kompakt, pvc, ahşap deck sistemlerdeki renk solması problemine karşı en etkin çözüm deck sistemdir. Ahşap ,pvc veya wpc kompozit deck sistem satın alan bir son kullanıcıya uygulamadan sonra rengin nasıl solacağı ve ne zaman sonra solacağı anlatılır. Farklı toz boya ve ahşap dokusu renk seçenekleriyle kullanıcılara diğer sistemlerde sunulamayan alternatif bolluğu sağlanabilmektedir.

YANGIN DAYANIMI : Alüminyum deck sistemler profiller alüminyumun karakteristik özelliklerinden ötürü yangın dayanımına sahiptir. Alüminyum deck profillerin yüzey sıcaklığı dış ortamda ölçüldüğünde alternatif deck kaplama yüzeylerinden daha düşük mertebede olduğu görülür.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*