Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik kapaklı giydirme cephe sistemleri alüminyum, çelik ve cam gibi malzemelerin bir araya gelerek dış cephe için uygulanmaktadır. Hem ekonomik olması da hem de görselliği ön planda tutması sayesinde son derece popüler olan bu sistemlerde yatay ve dikey uygulama olanağı bulunmaktadır.

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Nedir?

Klasik kapaklı giydirme cephe binaların dış cephelerine alüminyum, çelik ve cam gibi malzemelerin bir araya gelmesiyle uygulanan, maliyetinin uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen cephe sistemidir. Görselliği de ön planda tutan bu sistemler özellikle binalara yeni ve modern bir görünüm kazandırmak için sıklıkla tercih edilmektedir.

Klasik kapaklı cephelerde açılır gizli kanat uygulaması yapılabilmektedir. Bu türden uygulamalar için gizli kanat ile kasa profili, gizli kanat kolu, makas ve kol montajı yapılarak gizli kanat işlevi sağlanır. Ayrıca bu kaplamalar ısı yalıtımı açısından da verimlilik sağlar. Isı yalıtımlı alüminyum doğramadan üretilerek tek, çift eksen ve vasistas kanat uygulamaları da uygulanabilmektedir.

Klasik Kapaklı Giydirme Cephe Özellikleri Neler?

Bu cephe sistemleri dayanıklı ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmaktadır. Eğer binanın yapısından veya uygulama alanından kaynaklı olarak geniş açıklıklar söz konusu olursa sisteme çelik ilave edilir ve böylece tamamen dayanıklı hale getirilmesi sağlanır.

Giydirme Cephe

Giydirme Cephe

Klasik kapaklı giydirme cephe özellikleri arasında dışarıdan bakıldığında estetik olarak dikey ve yatay kısımda alüminyum profillerin görünmesidir. Sistemde dışarıdan görünebilen kapak kısmının değişik şekillerde ve renklerde seçenekleri olması da istenilen estetik beklentilerin doğru şekilde yansıtılması açısından kolaylık sunmaktadır. Kapaklı yapıdaki cepheler ayarı tamamlanan alüminyum alt karkasların üzerine yerleştirilmiş camın öncelikle baskı profillerinin uygun şekilde yuvalarına vidalanması ile sızdırmazlıkları sağlanmaktadır.

Bununla birlikte istenilen kesitte yer alan profilin yuvasına oturtma yapılarak montaj işleminin tamamlanmasını sağlamaktadır. Bahçeşehir Cephe Kaplama Arslangündoğdu Mimarlık tarafından profesyonel şekilde yapılan bu sistemler, binanın güzel görünmesini sağladığı gibi ısı yalıtımı açısından da avantajlar sağlar. Camların yoğun kullanımı ile birlikte mekanın ferah görünümü artarken aynı zamanda camlar açılabilir olduğundan da havalandırma ihtiyaçları için de pratik bir kullanım kolayca sağlanır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*