Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemleri 2

Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemi

Isı yalıtımlı giydirme cephe sistemi nedir?

Isı yalıtımlı giydirme cephe ; projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemi

Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemi

Isı yalıtımlı giydirme cephe sistemi ; Cam çıtalı, ısı yalıtımlı ve farklı derinliklere sahip griyaj profilleri ile geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan Isı yalıtımlı giydirme cephe sistemi, bina dış görünümü itibariyle ince ve estetiktir.

Isı yalıtımlı cephe sistemi oldukça zengin estetik çözümlere sahiptir. Tasarlandığı amaca hizmet edecek şekilde inşa edilirse hem dış konfor; can güvenliği ve estetik olarak, hem de iç konfor açısından sonuç oldukça başarılı sonuçlar verir.

Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemi

Isı Yalıtımlı Giydirme Cephe Sistemi

Isı yalıtımlı giydirme cephe yüzeyine düşen güneş ışınımının iki farklı etkisi vardır. Birincisi, yüzey elemanlarının sıcaklığında önemli bir değişikliğe sebep olur. İkinci etki daha yavaştır, ama tüm malzemelere nüfus eden ultraviole ışınlarının zararlı etkileridir, özellikle organik. Cephe sistemlerinde güneş ışınımı ile ilgili en önemli konu cephe bileşenlerinde oluşan ısıl genleşme ve büzülmedir. Bu etki daha çok dış yüzey ve camlama elemanlarında görülür.

Isı yalıtımlı giydirme cephe sistemi oldukça zengin estetik çözümlere sahiptir. Tasarlandığı amaca hizmet edecek şekilde inşa edilirse hem dış konfor; can güvenliği ve estetik olarak, hem de iç konfor açısından sonuç oldukça başarılı sonuçlar verir. Isı yalıtımlı giydirme Cephe Tanımı ve Kullanım Alanları Günümüz cephe tasarımları; prestij, estetik, fonksiyonellik, konfor ve özellikle enerjinin korunmasına yönelik olarak yapıyı tümüyle saran, giydiren bir anlayış ortaya çıkarmaktadır.

Isı Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemi

Isı Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemi

Isı yalıtımlı giydirme cephelerde Genellikle yüksek yapılarda tercih edilen cephe sistemidir, bu sistemde kullanılacak modüller bina akslarına göre üretilmektedir. Atölye ortamında üretilen modüllerin üzerine cam, fitil, mekanizma vb. her türlü elemanı bağlanarak tamamen bitmiş taşınabilir sistem haline getirilir. Modüller, cephesi giydirilecek yapı üzerindeki taşıyıcı düşey profillere, vinç yardımı ile kaldırılarak, özel ekipmanlarla yerine montajları yapılmaktadır. Bu şekilde tüm modüller üst üste ve yan yana sıralanarak cephe oluşturulmaktadır.

Giydirme cephe sistemi uygulama alanı oldukça fazla olan bir yöntemdir. Sistemin kolay uygulanabilir olması sayesinde çok katlı yapılardan tek katlı bir yapıya kadar kullanım olanağı sunmaktadır, aynı zamanda düzgün forma sahip olmayan yapılarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cephe profili üreten sistem firmalarının eloksallı veya elektrostatik toz boyama yöntemi ile boyanmış profillerinin ve gerekli aksesuarlarının kullanımı ile cephe sistemi oluşturulmaktadır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*