fuga

Fugalı Mantolama Nedir?

Fuga Profili Nedir? Fugalı Mantolama nasıl yapılır? Fugalı Mantolama nedir?

Fugalı Mantolama Nedir?

Fugalı mantolama dış cephe kaplamaları içerisinde çatlama ve genleşme gibi sorunları önlemek, daha estetik bir görünüm yaratmak amacıyla kullanılan dış cephe ürününe denir. Fugalı mantolama uygulamasında fuga, hem estetik bir görünüm yaratması hem de ekstra bir uygulama gerektirmemesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Fugalı mantolama nasıl yapılır? Fugalı mantolama uygulaması

Fugalı Mantolama

Fugalı Mantolama

Fugalı mantolama uygulaması, EPS ya da XPS ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır. Fugalı mantolamada fuganın iç kısmı akrilik harç ile kaplandıktan sonra uzun yıllar boyunca dış etkilere maruz kalmadan korumayı ve yalıtımı sağlar.

Fugalı mantolama nasıl yapılır?

Fugalı Mantolama

Fugalı Mantolama

1) Isı yalıtım levhaları, duvarda aşağıdan yukarıya kadar işaretlendikten sonra kesim aletleri yardımıyla fuga kanalları açılır. Açılan bu kanallara fuga profilleri yerleştirilir. İskele üzerinde uygulanması oldukça zor olduğundan dolayı yüksek işçilik gerektirmektedir. Ayrıca uygulama hataları nedeniyle ısı köprüleri oluşumuna neden olabilir.

2) Özel üretilmiş olan fuga profilleri ısı yalıtım malzemeleriyle birlikte uygulanabilir. Bu şekilde yapılan bir uygulamada ısı köprüleri oluşumu gözlenmez.

Fugalı mantolama fiyatları

Isı yalıtım ve mantolama içerisinde fugalı mantolama fiyatları hakkında ortalama ücretleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu ücretler kullanılan malzeme, işçilik vb ekstra masraflar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
Ortalama fugalı mantolama fiyatları m2 başına 35-55 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat bölgeler arası farklılık gösterebilir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*