Döşemeye Oturan Sistemler

Döşemeye Oturan Sistemler

Döşemeye Oturan Sistemler

Tek İskeletli Sistem; teknik şartnamesinde de belitildiği gibi döşeme içine uygulanacak olan  DU Profillerinin arasına 40 ya da 60 cm’de bir  DC Profillerinin sabitlenmesi ve DC Profillerinin her iki yüzüne de birer adet  vidalaması ile oluşturulur. İçinde duvar genişliğine ve yalıtım ihtiyacına göre seçilmiş olan yalıtım levhası (taş yünü) bulunur.

İç cephede  üzerine bir adet  vidalanır. Üzerine alçı sıva boya yapılabilir.

Dış Cephede  üzerine, mantolama, fileli sıva-boya ya da mekanik montaj yapılabilir.

Tek profilli sistemde ısı köprülerini engellemek ve yalıtım performansını artırmak için yapının karkas sistemini de içine alan mantolama uygulması yapılması tavsiye edilir.

YAPI YÜKSEKLİĞİ (m) AKS ARALIĞI (cm) PROFİL*
8m ye kadar 60 DC 75
9-20 arası 40 DC 75
60 DC 100
21-100 arası 40 DC 100

Bu tablo 3m kat yüksekliğine göre hazırlanmıştır. Daha fazla kat yüksekliği olan yapıların  sistem çözümü için, aks aralıkları ve profil seçimleri farklı olacağından teknik danışma hattımızla irtibata geçiniz.

Döşemeye Oturan Sistemler

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*