Banyo Fayans

Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Banyo fayans modelleri banyoların daha güzel hale gelmesine yardımcı oluyor. Bunun yanında banyolarda estetik ve işlevsel detayları tamamlayan temel malzemedir. Çok farklı renklerde ve desenlerde bulunabilen fayanslar neredeyse tek seferde sayılamayacak kadar geniş ürün yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda üretici markalara göre de desen ve renkler değişir. Renk ve desenlerin değişmesinin yanında tüm fayansların işlevsel amacı ise aynıdır.

Fayans Neden Kullanılır?

Banyo fayans modelleri arasından seçim yaparken öncelikle bu malzemenin neden banyolarda kullanıldığını bilmek isteyebilirsiniz. Fayans, toprağın çeşitli karışımlar ile hazırlanarak prenslenmesi ve sonrasında pişirilerek hazırlanan kaplamadır. İçeriğinde kil, kuvars, feldspat ve kalker gibi farklı madenler bulunur. Üstüne ise üretici tarafından istenilen her türden renk ve desen işlenebilir veya doğrudan baskı yapılabilir.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Fayansın banyolarda kullanılma nedeni ise suya ve neme karşı yüksek mukavemet sunmasıdır. Su ve nemi geçirmeyen yapısı ile zemin ve duvarların zarar görmesini engeller. Ayrıca çok kolay şekilde temizlenebilir olması da fayansın yine tercih edilme sebepleri arasındadır. Kırılgan bir yapıya sahip olmasına karşılık dikkatli davranıldığında çok uzun ömürlü kullanım da sunması ekonomik açıdan da fayansları avantajlı kılıyor.

Fayans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo fayans modelleri arasından seçim yaparken ise belirli noktaları göz önünde tutmalısınız. Banyonun büyüklüğü, fayans ölçüleri, banyoya güneş ışığı gelip gelmediği, banyo mobilyaları ile uyumluluğu gibi noktalar estetik görünüm elde etmek açısından öncelikli tutulmalıdır.

Banyo Fayans

Banyo Fayans

Fayanslar su ve nem almaya karşı dayanıklıdır ancak banyo dışında dekoratif amaçlar ile kullanım dekorasyonu için tasarlanan fayanslar da bulunur. Bu fayanslar su ve nem için istediğiniz dayanıklılığı vermeyebilir bu yüzden de almadan önce banyo kullanımına uygunluğu teyit edilmelidir. Fayanslar ayrıca mat ve parlak görünümde olur. Burada ise estetik beğenilerin yanında banyonuzun doğal ışık alıp almamasına göre de karar verebilirsiniz.

Örneğin parlak fayansları seçerseniz gün ışığında banyonuz olumsuz anlamda göz kamaştırıcı bir görüntüye kavuşabilir. Fayans seçimi ve daha bütünlüklüsü banyo tasarımı profesyonel bir şekilde uygulanması gerektiği için Arslangündoğdu Mimarlık Bahçeşehir tarafından sağlanacak tasarım ve malzeme hizmetleri konusundan destek alabilirsiniz.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*