Avcılar Dış Cephe Mantolama

Avcılar Dış Cephe Mantolama

Avcılar Dış Cephe Mantolama

Avcılar dış cephe mantolama hizmetleri sunan Arslangündoğdu Mimarlık ile birlikte binalarda konfor artıyor. Soğuk mevsimlerde sıcak bir ortamın oluşması, sıcak mevsimlerde ise serin ortamın oluşmasını sağlayan dış cephe mantolama bu sayede bina sakinlerinin konforunu arttırıyor.

Avcılar Dış Cephe Mantolama

Avcılar Dış Cephe Mantolama

Mantolama Nedir, Avantajları Neler?

Avcılar dış cephe mantolama binalardaki ısı kaybının en düşük seviyeye düşürülmesi için dış cephe kaplama işlemidir. Özellikle günümüzde ısınmak için yüksek enerjilerin harcanması, buna bağlı olarak da faturaların yüksek tutarlarda olması ve doğal kaynakların da tüketilmesi ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Mantolama bu noktada enerji tasarrufu sağlamak için son derece etkilidir.

Dış Cephe Mantolama Rutubeti önler mi?

Mantolama

Mantolama

Sadece ısı tasarrufu için değil aynı zamanda iç yüzeyde terlemeye bağlı olarak meydana gelebilecek küf, siyah lekeler, sıva veya boya kabarmasını da engeller.

Mantolama avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Mantolama sayesinde binadan dışarıya olan ısı kaybı azaltılır, enerji tasarrufu yapılır.
  • Kış aylarında ısınma, yaz aylarında ise soğutma giderlerinin düşmesi sağlanır.
  • Binanın depreme karşı dayanıklı olmasını sağlayabilir. Duvar kesitinde meydana gelebilecek yoğuşmayı engeller ve böylece betonun korozyona uğramasını engelleyebilir.
  • Binanın içindeki rutubeti engeller ve böylece sağlıklı bir yaşam alanı oluşturur.
  • Cephenin hava şartlarından etkilenmesinin önüne geçerek ömrünü uzatır.
  • Binanın değerini arttırdığı için ileriye dönük olan projelerde binanın daha değerleri olmasını sağlar.
  • Bakım ve onarım maliyetleri çok düşük veya hiç olmadığı için mantolama uzun vadede ilk başta yapılan yatırımı tolere eder.
  • Zamana ya da kullanıma bağlı olarak iyi uygulanmış bir mantolamada kopma, kabarma, soyulma, solma, dökülme, çatlama gibi durumlar görülmez.
  • Binanın dış görünümünün daha estetik hale gelmesini sağlar. Özellikle günümüzde uygulanabilen yöntemler ile dış cephenin modern bir hava taşımasına yardımcı olur.

Avcılar Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Avcılar dış cephe mantolama hizmetleri binanın yapısına göre en kısa sürelerde uygulanmaktadır. Mantolama esnasında büyük çapta tadilat veya kırma dökme işlemleri yapılmaz. Basit ve hızlı şekilde Arslangündoğdu Mimarlık tarafından uygulanarak binanın sorunsuz şekilde kullanımı mümkündür. Mantolama ısı yalıtımı sağladığı gibi aynı zamanda ses yalıtımını da destekler. Böylece mantolama sonrasında bina sakinlerinin oturma huzur ve konforları da artacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*