Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri Nedir?

Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri Nedir?

Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri Nedir?

Ahşap cephe kaplama sistemleri doğa dostu bir görünüm elde etmek isteyen binalar için uygulanan, sağlıklı, estetik ve şık cephe sistemleridir. Ahşabın üretildiği ağaçtan hava alan ve böylece canlı bir yapı olması sayesinde diğer kaplama cephe sistemlerinden de ayrılmaktadır.

Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri

Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri

Ahşap Cephe Kaplama Sistemleri Neden Tercih Ediliyor?

Ahşap kaplama cephe sistemleri yapıya otantik, doğa dostu ve canlı bir görünüm vermek amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle ahşap yapısı gereğince doğal olduğu için esasında yaşayan bir yapıdadır. Bu durum da yapının sağlıklı olmasını destekler. Başka kaplama sistemlerinde bu doğallığı bulmak görece zordur.

Ahşap kaplama aynı zamanda hafif olduğu için de binanın ana yapısına ekstra yük bindirmez. Bu da binanın güvenliği ve sağlamlığı noktasında ayrıca önemli bir konu olarak öne çıkar. Rüzgar, nem ve yağış gibi durumlara karşı da dayanıklı bir malzeme olarak öne çıkan ahşap kaplamalar, bu sayede beklentilerin en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

Ahşap Kaplama

Ahşap Kaplama

Diğer kaplama modellerine göre dünya üzerinde yeni uygulanmaya başlanmasına rağmen ahşap kaplamalar binalara şık, estetik ve farklı bir görünüm katmak için son derece doğru bir tercihtir. Dış kısımdan binaya bakıldığında sıcak ve estetik görünüm sunan bu kaplama yöntemi aynı zamanda yalıtım açısından da çok avantajlıdır. Çünkü ahşap yapısı gereğince ısıyı en iyi şekilde muhafaza eder. Bu bakımdan da içerideki sıcaklığın dışarıya çıkmasını engellerken sıcak mevsimlerde de içerideki serinliği korur.

Ahşap Kaplama Kimler İçin Uygun?

Ahşap cephe kaplama sistemleri estetik, şık ve doğa dostu kaplama tercih etmek isteyenler için uygundur. Aynı zamanda malzeme yapısı itibariyle uzun ömürlüdür ve böylece ekonomik bir cephe sistemi isteyenlerin de beklentisinin karşılanmasını sağlar. Kırılma, eğilme, bükülme ve çizilmelere karşı dayanıklı olan bu kaplamalar böylece uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Bahçeşehir Dış Cephe Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sunulan ahşap kaplamalar yüksek kaliteye sahip oldukları için kullanıcılarına sorun çıkarmamaktadır.

Bu kapsamda AVM’ler, spor salonları, stadyumlar, hava alanları, okullar, hastaneler ve konutlar olmak üzere çok farklı bina tiplerine uygun olarak ahşap kaplamalar tercih edilebilir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*