Giydirme Cephe Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Giydirme Cephe Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Giydirme Cephe Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Giydirme cephe sistemleri binaların kolay şekilde istenilen görünüme kavuşmaları için uygulanmaktadır. Özellikle yüksek binalarda sıklıkla uygulanan bu sistemler yapıya prestij kattığı gibi aynı zamanda yalıtım ve dayanıklılık açısından da yardımcı olur.

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Nedir?

Giydirme cephe sistemleri modern yapılara uygulanan, yapının görüntüsünü değiştiren ve prestij katan sistemlerdir. Özellikle plaza, gökdelen ve rezidans gibi yaşam alanlarına uygulanmaktadır. Bunun yanında yüksek katlı apartmanlar veya müstakil yapılar için de tercih edilebilir. Genel anlamında bu sistemler estetik beğenilerin yansıtılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerin en büyük avantajı binanın yapılışında, daha doğrusu ana sisteminde değil, sonradan eklenebilir olmalarıdır. Başka bir deyişle binanın dışına yine binadan destek alacak şekilde yapılan uygulamalardır.

Bu durum ise sistemin hem pratik hem de ekonomik olmasını sağlamaktadır. Cephenin tamamen değişmesini sağlayarak binaya farklı bir görünüm kazandırdığından özellikle eski binaların etkin bir şekilde yenilenme sürecinde en sık başvurulan yöntemdir.

Giydirme Cephe Neden Avantajlı?

Bu sistemler binaya yeni ve etkileyici bir görünüm kazandırmak için son derece idealdir. Özellikle günümüzde markalar için ofislerinin bulundukları binalar ilk görüşte doğru izlenimin verilmesi açısından önemlidir. Bunun yanında sadece işletmeler için değil, yalıtım açısından sundukları avantajlarla da tercih edilirler. Binanın rüzgar ve yağış gibi hava olaylarıyla bağlantısını en aza indirgeyerek önemli bir ısı yalıtımı sunan bu kaplamalar, daha konforlu bir bina kullanımı sunarlar. Ayrıca ses yalıtımı üzerinde de katkıda bulunarak dışarıyı ve içeriyi ses açısından da konforlu hale getirirler.

Giydirme cephe sistemleri aynı zamanda nem gibi durumlara karşı da binanın korunmasını sağlarlar. Kolay uygulanabilir olması da diğer avantajları arasındadır. Bahçeşehir Dış Cephe Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sunulan giydirme cepheler hafif ve ağır asma sistemler olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Ağır asma cepheler beton temalı sistemlerdir.

Bahçeşehir Cephe Sistemleri

Bahçeşehir Cephe Sistemleri

Özellikle istenen şeklin kolayca verilmesini mümkün kılarlar. Hafif asma cephe sistemleri ise alüminyum ya da cam gibi malzemelerden imal edilir ve binaya ağırlık olarak ciddi bir etkileri olmadıkları için özellikle yüksek katlı binalarda tercih edilirler.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*