Cephe Sistemleri

Cephe Sistemleri Çeşitleri

Cephe Sistemleri Çeşitleri

Cephe sistemleri çeşitleri kullanıcı tercihlerine göre farklılık gösterir. Günümüzde binaların dış yüzeyine uygulanabilen pek çok cephe sistemi bulunur. Her birisinin görünüm açısından değişken özellikleri vardır.

Cephe Sistemleri Çeşitleri

Cephe Sistemleri Çeşitleri

Cephe Sistemleri Neler?

Cephe sistemleri çeşitleri üretildiği malzemeye göre isimlendirilir. Bu kapsamda;

  • Silikon Dış Cephe Kaplama
  • Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama
  • Doğal Taş Kaplama Cephe
  • Ahşap Dış Cephe Kaplama
  • Prekast Dış Cephe Kaplama çeşitleri bulunur.
Dış Cephe

Dış Cephe

Silikon Dış Cephe Kaplama

Galvanizli çelik malzemeden üretilen ankraj sistemiyle binaya sabitlenebilen, cam taşıyabilen profil ve bağlantılara sahip olan cephe sistemidir. Binaya zarif ve seçkin bir görünüm katar. Özellikle plaza, rezidans ve işyerleri için tercih edilir. Yüksek katlı binalarda istenen zarif görünümü başarılı bir şekilde sağlar.

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

Yan yana gelen alüminyum kompozit plakalardan oluşan bu cephe sistemi çelik ankrajlar ile binaya döşenmektedir. Hafif ve ince yapısı ile binaya ekstra yük bindirmemesi genelde tercih sebebidir. Binaya ayrıca yalıtım açısından da avantaj sağlar. Ses ve ısı yalıtımı konusunda uygulanabilir. Değişken renklerde ve tasarımlarda bulunabildiği için görsel olarak beklentileri de karşılar.

Doğal Taş Kaplama Cephe

Doğal taş görünümü taşıyan bu cephe sistemi yüksek sağlamlılık ve dış etmenlere karşı dayanıklılık ile öne çıkar. Dekoratif açıdan da beklentileri karşılamayı başarır. Kendisine özgü renklerde olan bu cephe yönteminde yalıtım da başarılı şekilde sağlanabilir.

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Cephe sistemleri çeşitleri arasında doğal görünümü korumak isteyenler tarafından tercih edilen bu cephe sistemi hafifliğiyle de öne çıkıyor. Düzgün yalıtım sağlandığında yalıtım açısından da beklentileri karşılar.

Prekast Dış Cephe Kaplama

Farklı malzemelerin bir araya gelmesiyle Arslangündoğdu Mimarlık Cephe Sistemleri çeşitleri arasında kendisine yer bulan prekast çimento, kum, cam, elyaf ve polimer malzemeden üretilen hafif, dekoratif ve dayanıklı cephe sistemidir.

Binaya uygulandığında hem hava koşullarına karşı dayanıklılığını arttırır hem de yalıtım açısından beklentileri karşılar. Püskürtme yöntemiyle uygulanabildiğinden istenilen noktalara uygulama yapılması mümkündür. Aynı zamanda kullanım ömrü açısından da uzun ömürlülük sunar. Hafif olduğundan binaya ek yük bindirmez.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*