Sinterflex Cephe Kaplama Nedir?

Sinterflex Cephe Kaplama Nedir?

Sinterflex Cephe Kaplama Nedir?

Sinterflex cephe kaplama temiz kalışı ve yalıtım açısından sunduğu yararlar ile sık tercih edilen bir dış cephe kaplama türüdür. Bu sistemler çevreye duyarlı olmaları, hafif ve esnek yapıda oluşları sebebiyle tercih edilmektedir.

Sinterflex Cephe Kaplama Özellikleri

Sinterflex cephe kaplama hafif, estetik ve pürüzsüz yüzeye sahip olmasından dolayı dış cephe ihtiyaçlarında sıklıkla tercih edilen cephe kaplamasıdır. Isı yalıtımı açısından başarılı sonuçlar sunmasından dolayı beklentileri doğru şekilde karşılar. Aynı zamanda beton ve demir bileşenlere göre de 65 kata kadar ses ve ısı yalıtımında iyi özellikler sunar. Yangına, asitli solventlere ve lekelere karşı da dayanıklı olması sebebiyle tercih edilir.

Sinterflex Cephe Kaplama Nedir?

Sinterflex Cephe Kaplama Nedir?

Sinterflex dış cephe kaplama son dönemlerde en çok tercih edilen kaplama sistemlerinden birisidir. Geniş ebat ölçüleri ile tasarım isteklerinin doğru şekilde karşılanmasını sağlayan bu sistem, alev almayan yapısıyla da yangın gibi risklere karşı binayı korumaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda nano yüzeyi de kirlenmelere karşı başarılı sonuçlar vererek binanın bakım ihtiyacının azalmasına katkıda bulunmaktadır.

Sinterflex Cephe Kaplama Avantajları Neler?

Sinterflex cephe kaplama avantajları itibariyle tercih edilmektedir. Farklı ebatlarda bulunabildiği için her türden binaya uygulanabilen bu sistemler porselen seramik panellerden oluşur. Paneller, dayanıklı oldukları kadar hafif de olmalarından dolayı binaya ekstra ve ağır yük bindirmezler. Hafiflikleri aynı zamanda kolay uygulanabilir olmalarını da sağlamaktadır.

Kir tutmayan yapısı sayesinde her zaman temiz ve yeni görünüm sunan bu kaplamalar, aynı zamanda yağmur suyuyla da üzerindeki kirin temizlenmesine fırsat verdikleri için kendi kendini temizleme özelliği de taşırlar. Aynı zamanda üzerine kalem gibi araçlar ile yazılacak yazıların da silinmesine imkan vererek istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellerler.

Yalıtım açısından da son derece başarılı olan bu sistemler özellikle ısı tasarrufu açısından önemli avantajlar içerir. Isı yalıtımını yüzde 60 oranına göre betona kıyasla daha iyi sağladıkları için binaların ısınmasında önemli kolaylık sunarlar.

Arslangündoğdu Mimarlık Bahçeşehir tarafından profesyonel şekilde sorunsuzca binaya uygulanacak olan bu sistemler, işlevsel ve estetik yapıları ile birlikte beklentilerin doğru karşılanmasına yardımcı olmayı başarıyor.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*