klipsli giydirme cephe sistemi

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Klipsli giydirme cephe sistemi nedir?

Cam çıtalı, ısı yalıtımlı ve farklı derinliklere sahip griyaj profilleri ile geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan Çıtalı cephe sistemi giydirme cephe sistemi, bina dış görünümü itibariyle ince ve estetik parçalardan oluşmaktadır.

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Çıtalı cam cephe sistemi Son yıllarda silikon cepheye göre daha ekonomik olması nedeniyle tercih edilen bir sistemdir. Tamamen cam görünümü istendiğinde cıtalı silikon cephe sistemler tercih edilir. çıtalı silikon cephe sisteminde ısıcam çıtaları yapısal olarak kenetleme boşluklarına sahiptir ve bu boşluklardan alt konstrüksiyona bağlandıkları için kaset profiline ve bonding işlemine gerek duyulmaz.

Çıtalı silikon cephe sistemi; Bu sistemde diğer sistemler gibi taşıyıcı sistem aynı şekilde uygulanır. Silikon cepheden farklı olarak kaset profilleri yerine özel olarak üretilmiş u profiller ile cam arası ( ısı cam ) imalat yapılıp; klipsler vasıtası ile cepheye uygulanır. Daha sonra klipslerin üzerine Epdm fitiller ile yalıtım sağlanmış olur. Bu sistemde kaset kullanılmaz ve ekonomik olma sebebi budur.

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Çıtalı silikon cephe sisteminde açılır kanat kullanılmak istendiğinde kaset profillerinin kullanımına gerek duyulur. Kaset profilleri dışarıdan görülmez. Fuga boşlukları sabit ve açılır paneller arasında her yerde 20mm’dir.

Fuga boşluğunun doldurulmasında kuru ve ıslak camlama imkanı veren 3 farklı detay çözümü bulunur. Islak camlamada silikon derz dolguya imkan veren silikon fitiller bulunur.

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Klipsli Giydirme Cephe Sistemi

Çıtalı silikon cephe sisteminde İçeriden ve dışarıdan bakıldığında aynı griyaj kalınlığı ile karmaşıklıktan uzak estetik çizgileri aynı anda sunabilmektedir.Giydirme cephelerde Genellikle yüksek yapılarda tercih edilen cephe sistemidir, bu sistemde kullanılacak modüller bina akslarına göre üretilmektedir. Atölye ortamında üretilen modüllerin üzerine cam, fitil, mekanizma vb. her türlü elemanı bağlanarak tamamen bitmiş taşınabilir sistem haline getirilir. Modüller, cephesi giydirilecek yapı üzerindeki taşıyıcı düşey profillere, vinç yardımı ile kaldırılarak, özel ekipmanlarla yerine montajları yapılmaktadır. Bu şekilde tüm modüller üst üste ve yan yana sıralanarak cephe oluşturulmaktadır.

Giydirme cephe sistemi uygulama alanı oldukça fazla olan bir yöntemdir. Sistemin kolay uygulanabilir olması sayesinde çok katlı yapılardan tek katlı bir yapıya kadar kullanım olanağı sunmaktadır, aynı zamanda düzgün forma sahip olmayan yapılarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cephe profili üreten sistem firmalarının eloksallı veya elektrostatik toz boyama yöntemi ile boyanmış profillerinin ve gerekli aksesuarlarının kullanımı ile cephe sistemi oluşturulmaktadır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*