Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme cephe sistemleri mimari açıdan binalara işlevsel ve estetik olarak katkıda bulunan sistemlerdir. Bu sistemler cam, kompozit, taş veya metal levha gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Uygulama alanı olarak geniş çeşitlilik sunması sayesinde evlerden işyerlerine kadar çok geniş bir alanda kullanım seçeneği sunarlar.

Giydirme Cephe Sistemleri Avcılar

Giydirme Cephe Sistemleri Avcılar

Giydirme cephelerde temel mantık taşıyıcı özelliği olmayan binaların dış cephelerinde kaplama yapılmasıdır. Kullanılacak olan malzemeler estetik isteklere göre belirleneceği gibi kullanışlılık, ömürlülük ve yalıtım gibi noktalara göre belirlenir.

Giydirme Cephe Özellikleri Neler?

Giydirme cephe sistemleri ince ve hafif yapıda olmaları sayesinde binaya ekstra yük bindirmeden kullanım sundukları için avantaj içerirler. Hızlı şekilde uygulama olanağı sunmaları da özellikle binanın kısa süre içinde tamamlanması ve kullanıma hazır hale getirilmesi için etkili olur. Aynı zamanda bu sistemler estetik şekilde binanın görüntüsünü değiştirdiği için şık ve prestijli bir görünüm isteyenler tarafından da tercih edilir.

Giydirme Cephe

Giydirme Cephe

Giydirme cephelerin kullanımı yaklaşık 100 yıldır uygulanmaktadır ve binaların görünümlerinin iyileştirilmesi için önemli avantajlar içerirler. Genel olarak cam malzeme kullanılmasına karşılık her malzemenin işlev ve uygulama açısından farklılıkları bulunur. Cam giydirme tercih edilmesi özellikle yüksek katlı binalarda güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmayı sağlar. Bu da ortama ferah bir hava kattığı gibi aynı zamanda içeride bulunanların da kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilir.

Giydirme Cephe Nasıl Uygulanır?

Giydirme cephe sistemleri hızlı ve pratik şekilde uygulama özelliğine sahiptir. Bu bakımdan da özellikle bina sakinlerinin kısa süreler içinde binayı kullanmaya başlamalarına izin verir. Uygulama için öncelikle projelendirme çalışması yapılır ve istenilen malzeme kararlaştırılır.

Giydirme Cephe

Giydirme Cephe

Her malzeme her binaya işlevsel ve estetik açıdan uygunluk göstermeyebilir. Bu türden sorunları gidermek için talepler de göz önünde tutularak doğru projelendirme yapılmaktadır. İşlemler dış kabuğu oluşturan ince cephe elemanlarının uygun ankrajlara uygulanması ile cepheye tutturulmaktadır. Bu sayede binanın kendisine büyük yük oluşmamaktadır.

Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sağlanan giydirme cepheler yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlülük ile birlikte sorunsuz kullanıma sahiptir. Binaların görüntüsünü değiştiren ve yalıtım için de destekte bulunan bu sistemler uygulama alanları ile birlikte kolaylık sunuyor.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*