Dış Cephe Fiyatları

Dış Cephe Fiyatları

Dış Cephe Fiyatları

Dış cephe fiyatları tercih edilecek cephe kaplama yöntemine göre değişir. Binaların dış cephelerini hem estetik hem de işlevsel hale getirmek için tercih edilen dış cepheler günümüzde farklı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu kapsamda da hem işçilik hem de kullanılan malzeme fiyatların değişmesine etki eder.

Dış Cephe Sistemleri Neler?

Dış cephe fiyatları için en önemli etmen hangi sistemin tercih edileceğidir. Yapıların ilk görünen yüzeyleri olan dış cepheleri için günümüzde farklı malzemeler kullanılarak kaplama yapılmaktadır. Dış cepheye klasik uygulamalar ile kaplama yapılabildiği gibi özel profil, metal ve cam kullanılarak da modern kaplamalar uygulanabilmektedir. Bu sayede yapı daha estetik görünüme kavuşurken aynı zamanda yalıtım gibi işlevsel özellikler de elde edebilir.

Dış Cephe Fiyatları

Dış Cephe Fiyatları

Yapının dış kısmına profiller aracılığıyla asılan bu cephe kaplamalar, yardımcı parçalar ile yapının dışına tutturulmaktadır. Dış cephe sistemlerinde farklı uygulamalar yapılır. Cephe malzemesi ve yapıya montaj şekli de cephe sistemlerinin farklı olmasını sağlamaktadır. Genel olarak hafif ve ağır asma cepheler diye sistemler ikiye ayrılmaktadır. Hafif asma cepheler; metal ve camlardan oluşan sistemlerdir. Asma olarak kullanılan sistemlerde cephe elemanı olan taşıyıcılar profiller ile binaya tutturulur. Cephenin sorunsuz şekilde çalışma göstermesi için ise statik ve dinamik yükleri, yapının taşıyıcı elemanlarına metal bağlantılar ile tutturulur.

Modern Dış Cephe

Modern Dış Cephe

Cam, metal, çelik, alüminyum cephe giydirmeler sık olarak tercih edilir. Bu sistemlerin tercih edilmesinde ana etmen binaya estetik bir görünüm kazandırdıkları gibi ses ve ısı yalıtımı da sağlamalarıdır. Bu açıdan özellikle plaza veya iş hanları gibi yerler için ideal özellikler taşırlar. Arslangündoğdu Mimarlık sayesinde ihtiyaç duyduğunuz dış cephe sistemleri için en uygun fiyatları bulabilirsiniz.

arslan gundogdu logo transparent

Dış Cephe Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dış cephe fiyatları binaya uygulanacak olan cephenin yapısı, malzemeler, yardımcı malzemeler, işçilik, yalıtım detayları ve estetik beklentiler ile belirlenmektedir. Aynı zamanda binanın metrekare boyutu da önemlidir. Bazen tek bir cepheye dönük olarak kaplama yapılırken bazı binalar ön ve arka kısımlarını gösterdikleri için iki cepheye veya dört cepheye de kaplama yapılması gerekebilir. Bunlar da fiyatlar üzerinde etkili olacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*