Transparan Cephe Sistemleri

Transparan Cephe Sistemleri

Transparan Cephe Sistemleri

Transparan cephe sistemleri temel olarak camlardan oluşur ancak çerçeve taşımadıkları için çok daha estetik bir görünüm sunarlar. Yüksek ve geniş açıklığa sahip olan cephe boşluklarının bu sistem ile rahatlıkla geçilebilmesi özellikle büyük yapılar için estetik bir dış cephe görüntüsü oluşmasını sağlar.

Transparan Cephe Sistemleri

Transparan Cephe Sistemleri

Transparan Cephe Sistemleri Nedir?

Transparan cephe sistemleri basit şekilde çerçevesiz camlama tekniği olarak bilinir. Binaların daha estetik ve güzel görünmesini sağlar. Aynı zamanda mağazalar gibi görselliğin ön planda tutulduğu cephelerde de kullanılabilir. Dış cephe kısmında profil algısının en düşüğe çekilmesi amacıyla tasarlanmış olan bu cephe çözümleri şıklık ve prestij sunar. Sistemde kullanılan camlar ısı yalıtımlı ya da lamine olarak tek cam olarak seçilebilir. Cam montajı da kolay ve hızlı şekilde yapılmakta, cam üzerinde yer alan deliklerden gerekli aparatlar ile yapılmaktadır.

Söz konusu elemanlar ve camlar tutucu adıyla anılan özel ekipmanların üzerinden ana yapıya monte edilmektedir. Noktasal yapıdaki tutucular oynar başlıklı olarak üretilirler ve cam stresinin de sorunsuz şekilde ana yapıya aktarılmasına imkan verirler. Uygulama sonrasında ise derzler silikon ile doldurulur ve böylece su yalıtımı da sağlanır. Ana taşıyıcı yapı ise genellikle paslanmaz çelik profil olur fakat bunun yanında başka alternatifler de söz konusudur. Sektörde marka haline gelmiş Bahçeşehir Cephe Sistemleri Arslangündoğdu Mimarlık ile bina için gelişmiş cephe sistemleri hizmeti alabilirsiniz.

Transparan Cephe Sistemleri Avantajları Neler?

Transparan cephe sistemleri avantajları her şeyden önce yapıya estetik bir görünüm kazandırmasıdır. Özellikle gün ışığından en iyi şekilde yararlanılmak istenen durumlarda da beklentilerin doğru şekilde karşılanmasını sağlar. Bu sistem yalıtım açısından da verimli sonuçlar verdiği için ses ve sıvı yalıtımına karşı dayanıklı olarak yapılır. Genel olarak çok katlı yapılarda ve iş merkezlerinde tercih edilmesinin sebebi iç ve dış ortam arasında görünürlük oranını en yüksek seviyeye çıkarmasıdır.

Cam Cephe

Cam Cephe

Cam malzeme kullanılmasından dolayı da kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Aynı zamanda hava koşullarına da dayanıklılık sunmaları ile uzun ömürlü kullanımları mümkündür. Ayrıca özel kimyasallar yöntemiyle temizlik ve bakım yapıldığında toz tutmayan yapı haline de kolayca getirilebilirler.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*