Dış Cephe Sistemleri

Dış Cephe Sistemleri

Dış Cephe Sistemleri

Dış cephe sistemleri ve elemanları yapıların ilk görünen kısmını oluşturdukları için çok önemlidir. Çünkü yapıların ilk görünen kısımları dış cepheleridir. Aynı zamanda ilk görenlere yapı ve içindekiler hakkında da fikir edinmelerini sağlayan dış cephe estetik beklentilerin yanında işlevsellik açısından da önemlidir.

Dış Cephe Sistemleri

Dış Cephe Sistemleri

Dış Cephe Sistemleri Neler?

Dış cephe sistemleri yapının dış yüzeyinde kullanılan elemanlardır. Bu kapsamda klasik uygulamalardan özel profillere, metallere ve camlara kadar dış cephelerde kullanılan çok çeşitli malzemeler bulunur. Yapıların estetik ve dikkat çekici olması için geliştirilen bu sistemler modern mimarinin de en önemli parçaları arasındadır.

Bahçeşehir Cephe Sistemleri

Bahçeşehir Cephe Sistemleri

Yapıların dış kısımlarına profiller ile uygulanan paneller, camlar ve yardımcı elemanlar bütünü dış cephe sistemlerini oluşturur. Sistemler kapsamında çok çeşitli ve farklı uygulamalar mümkündür. Malzemelerin ve ortaya çıkacak olan görünümün belirlenmesinde çalışma yapılacak firma tayin edici olur. Bu kapsamda Arslangündoğdu Mimarlık gibi profesyonel mimarlık ofisleri ile iletişime geçmeniz doğru cephe sistemlerinin tayin edilmesi açısından önemlidir.

Dış Cephede Neler Uygulanır?

Dış cephe sistemleri yapının nasıl görüneceğine yönelik verilen kararın sonrasında uygulanır. Yapının dış cephede kullanılacak olan sisteme uygunluğu, kullanım amacı ve bu gibi istekler kullanılacak olan sistemi de tayin eder. Hafif asma paneller, metal paneller ve camlardan oluşan sistemler giydirme olarak adlandırılır. Asma sistemlerde ise cephe elemanları taşıyıcı profiller aracılığıyla uygulanır. Cephe elemanlarının dinamik ve statik yükleri ise binanın taşıyıcı parçalarına metal bağlantılar ile aktarılır. Bu sayede de tamamen dayanıklı şekilde uygulama yapılır. Ancak bu uygulama çok teknik hesaplamaları içerdiği için mutlaka alanında uzman ile çalışılması gerekir.

Cephe Sistem Tasarımları

Cephe Sistem Tasarımları

Cephe sistemlerinde alüminyum giydirme popüler olmasına karşılık; bakır, çinko, bronz, korten gibi farklı malzemeler de kullanılır. Tasarım ve uygulama kalitesi ile binanın temel mimarisi kullanılacak olan malzemeleri de belirler. Temel olarak ise cephe sistemleri yapının görünümünün daha iyi olmasını, mevsimsel şartlara göre daha iyi dayanıklılık sunmasını ve albenisinin yüksek olmasını sağlar. Yapıya yalıtım ve koruma etkileri sayesinde de binanın daha uzun ömürlü kullanılmasına olanak tanır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*