Silikon Cephe Sistemi

Silikon Cephe Sistemi

Silikon Cephe Sistemi

Silikon cephe sistemi bina döşemesinde özel dübeller yardımıyla bağlanan, özellikle sızdırmazlık ve cam panellerin bağlantısı sağlayan sistemlerdir. Bu özel sistem cephe sistemleri sızdırmazlık konusunda yüksek verimlilik sağlar ve uzun ömürlü kullanım sunar.

Silikon Cephe Sistemi Nedir?

Silikon cephe sistemi galvanizli ankrajlar ile bina döşemesine özel dübeller aracılığıyla bağlantısı kurulan cephe taşıyıcı elemanlarına, çıta profillerine yapıştırılan ısı camların vidalama yöntemi ile oluşturdukları sistemdir. Bu sistemlerde fitil ve silikon emniyetinin olması özellikle yüksek sızdırmazlık sağlar.

Silikon Cephe Sistemi

Silikon Cephe Sistemi

Hızlı ve pratik şekilde silikon cephenin montajının yapılması önemli bir avantaj olarak öne çıkar. Bunun yanında montaj ve sonrasında gerçekleşecek olan bakım ve temizlik çalışmalarında da kolayca yapılması sistemin uzun ömürlü şekilde kullanılmasını mümkün hale getirir.

Silikon cepheye dışarıdan bakıldığında kullanılmış olan alüminyum profil gözükmez. Fakat cam derzlerinde ise fuga yer alır. Cam panellerin arasında sızdırmazlığın önemli olması sayesinde yalıtım konusunda da fayda sağlar.

Silikon Cephe Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Arslangündoğdu Mimarlık profesyonel şekilde silikon cephe sistemlerinin uygulanmasını sağlamaktadır. Bu sistemler cam ve alüminyum panel arasında silikon kullanımını ifade eder. Bunun yanında çift cam kullanılıyorsa iki cam arasında olacak şekilde komponentli silikon da kullanılır.

Silikon çekilmesi işlemlerinin tam sızdırmazlık sunması için profesyonel şekilde yapılması gerekir. Burada hem kullanılacak silikon malzeme hem de işçilik önemlidir. Aksi halde istenen sızdırmazlık özelliği tam olarak sağlanmadığında sistem sorunlara yol açacaktır.

Silikon Cephe

Silikon Cephe

Silikon cephe sistemi için dış kapağın kullanılmıyor oluşu da yüzey görünümünün düz şekilde algılanmasına olanak tanır. Düşey profiller çeşitlilik açısından zengin sunmaları, talep edilen statiğe ve tasarımcıların da ihtiyaçlarına yanıt vermesini sağlar.

Özellikle estetik yapıda olan dış cephenin oluşturulması açısından bu silikon cepheler modern ve çağdaş bir görünüm sunmak açısından tercih edilir. Bu bakımdan evlerin yanında özellikle çok katlı yapılarda, iş merkezlerinde, plazalarda ve rezidans gibi yapılar için ideal özellikler taşır. Deprem, rüzgar, fırtına, yağış gibi doğa olaylarına karşı da koruma sunan bu sistemler yaşam alanlarının konforlu, şık ve işlevsel hale gelmesinde etkilidir.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*