Güneş Kırıcı Dış Cephe Kaplamalar

Güneş Kırıcı Dış Cephe Kaplamalar

Güneş Kırıcı Dış Cephe Kaplamalar

Güneş kırıcı dış cephe kaplamalar farklı alternatif dış cephe kaplama uygulamaları arasında bulunuyor. Cepheye tamamlayıcı, modern ve ayrıcalıklı bir görüntü katmayı başarırken güneş kontrolü sunan özelliğiyle de uygulama yapılan alana işlevsellik katmayı başarıyor.

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Güneş Kırıcı Dış Cephe Sistemler Neler?

Güneş kırıcı dış cephe kaplamalar cepheye hoş bir görünüm kattığı gibi aynı zamanda güneş ışınlarının kontrolünü sağladığından işlevsel özelliklere sahiptir. Sabit yatay ve dikey konumda kullanılabildiği için binanın yapısına uygunluk göstermektedir.

Sistem profillerinin projeye göre farklı şekilde tasarlanması da mümkündür. Sistemde yer alan özel tutucu profiller tercih edilerek talep edilen ebatta istenilen alana yönelik uygulama yapılabilmektedir. Bu yüzden dekoratif amaçlarla da kullanılabilirler.

Güneş Kırıcı Dış Cephe Sistemlerin Avantajları Neler?

Etkin ve güvenilir şekilde kullanım sunan güneş kırıcı sistemler binaların dış cephelerinde hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Ayrıca yalıtım açısından da önemli avantajlarından söz etmek mümkündür. Bu sistemler güneş ışınlarının iç mekana istenilen seviyede gelebilmesini sağlamaktadır.

Avcılar Dış Cephe Kaplama Arslangündoğdu Mimarlık

Avcılar Dış Cephe Kaplama Arslangündoğdu Mimarlık

Başka bir deyişle güneş ışınları doğrudan binaya ulaşmaz, kırıcılar sayesinde talep edilen açılarda binaya ulaşır. Bu da özellikle örneğin sadece cam cepheye sahip olan binalarda olası sorunların ortaya çıkmasını engeller. Ayrıca güneş kırıcılar temelde perde görevi de görebildikleri için iç mekanda perde veya benzeri eşyaların kullanılmasını da ortadan kaldırabilir.

Güneşin yakaladığı açıyla birlikte önemli bir işlevsellik sunan bu sistemler daha serin ve rahat bir mekanda çalışmayı isteyenler için son derece avantajlıdır. Arslangündoğdu Mimarlık tarafından sunulan sistemler uzun ömürlü ve dayanıklı yapıları ile sorunsuz kullanım sunarlar.

Güneş Kırıcı Sistemler Nasıl Uygulanır?

Güneş kırıcı kaplamalar esasında binanın tek başına kaplama yapılmasını sağlayabildiği gibi daha çok diğer kaplama uygulamaları ile destekleyici nitelikte kullanılmaktadır. Başka bir deyişle bu sistemlerin en önemli işlevi doğrudan gelen güneş ışınlarının engellenmesidir. Fakat hoş görünümleri sayesinde dekoratif katkıda da bulunurlar.

Genel olarak ise başka kaplama uygulamaları ile birlikte destekleyici mahiyette kullanımları tavsiye edilir. Sistem yapısı gereğince tüm kaplamalar ve bina dış yüzeyleri için uygulanabilir durumdadır. Böylece serin ve konforlu bir ortam yaratmak isteyenlerin beklentilerini karşılar.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*