alüminyum kompozit panel kaplama

Panel Cephe Sistemleri PCS 84

PCS 84

PCS 8 panel cephe sistemidir. Cephe sistemine, cepheden bakıldığında camların arasında alüminyum görülmeyip 17 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fuga bulunmaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel Kaplama

Alüminyum Kompozit Panel Kaplama

Sistem yüksek ısı yalıtımı sağlamak için ve yoğuşma risklerine karşı ısı bariyerli ve çoklu odacıklı olarak tasarlanmıştır. Bu sistem diğer panel sistemleri ile aynı özellikleri taşımakla birlikte, diğer panel sistemlerinden temel farkı profil sistemine içten bakıldığında 84 mm genişlik görünmesidir.

Cam paneller arasındaki sızdırmazlık iki adet EPDM fitil ile sağlanmakta, camların arasına sızdırmazlık silikonu çekilmemekte, dolayısıyla camların arasında gölge oluşmamaktadır. Paneller fabrika ortamında camlar dâhil olmak üzere montaja hazır üniteler hâline getirilerek şantiyeye sevk edilir ve önceden tüm ayarları yapılmış olan ankrajlara asılır, panellerin milimetrik ince ayarları yapılarak montaj tamamlanır. Paneller bir kat yüksekliğinde ve bir yatay aks genişliğindedir.

Bu sistemde istenildiği taktirde cam panellerden düşey ve yatayda çok akslı süper panel yapılarak içeriye açılan gizli kanatlar oluşturulabilmektedir. Paneller arasında hem düşeyde hem de yatayda bulunan genleşme boşlukları ile genleşme sağlanır. Sistemde her katta oluşabilecek kondensasyon suyu kat içinden dışarıya tahliye edilmektedir. Cephe içi kompozit levhalar da cam gibi panele monte edilmekte ve montaja hazır hâlde şantiyeye getirilmektedir. Spandrel cam arkasına uygulanan ısı yalıtımı kompozit panelin arkasına da aynı şekilde uygulanmaktadır.

Cam ve panel arasında “Dow Cornıng DC 993”, çift camda ise iki cam arasına DC 33362 2 komponentli silikon ve silikonla uyumlu spacer bant kullanılmaktadır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*