Eski Bina Dış Cephe Revizasyon

Eski Bina Dış Cephe Yenileme

Eski Bina Dış Cephe Yenileme

Dış cephe yenileme binaların belirli bir süre ihtiyaç duydukları, işlemler sonucunda ise yeni bir görünüme kavuştukları uygulamadır. Bunun yanında binanın ısı ve ses yalıtımının yapılması, nem gibi sorunların giderilmesi de yine dış cephe yenilemeyle mümkündür.

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Yenileme Nedir?

Dış cephe yenileme binaların dış cephelerinin yeni bir görünüme kavuşması için yapılan uygulamalardır. Dış cephe kaplamaları çok farklı çeşittedir ve bu bakımdan talep edilen estetik görünümün kolayca yakalanmasını mümkündür. Binalar, belirli bir süre sonra eskimeye başlarlar ve bu durum binanın çirkin görünmesine yol açar. Ayrıca özellikle eski binalarda yalıtım yapılmadığı için enerji giderleri de yüksek seviyededir. Cephe yenileme ise bu noktada binaların yeni bir görünüme kavuşmalarını sağladığı gibi aynı zamanda yalıtım açısından da avantaj sunar.

Dış Cephe Yenilemeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Binaların dış cephesinin yenilenmesi için çeşitli gerekçeler vardır. Bunlar başlıca şu şekilde sıralanabilir;

  • Bina yapımında kullanılan malzemelerin düşük kalitede olması ve zamanla eskimesi, çatlaması, deforme olması.
  • Hava şartlarından kaynaklı olarak cephenin kalıcı olarak kirlenmesi ya da yıpranması.
  • Isıtma ve soğutma masraflarının çok olması.
  • Güneş ışınları yüzünden bina renginin solması.
  • Çatlaklardan kaynaklı olarak yağmurun içeri sızması ve beraberinde rutubet oluşturması.
  • Hafif deprem veya inşaat çalışmaları yüzünden cephede çatlakların meydana gelmesi cephe yenileme için temel sebeplerdir.

Bu etmenler olmasa bile zamanın ruhuna uygun, yeni ve estetik değerler taşıyan yeni bir cepheye kavuşmak binanın prestijini arttıracaktır. Aynı zamanda enerji masraflarının artması da yine cephe yenileme yapmayı zorunlu hale getirmektedir.

Bina Dış Cephe Revizasyon

Bina Dış Cephe Revizasyon

Bina Dış Cephe Yenileme Nasıl Yapılır?

Dış cephe yenileme istenilen görünüme ve malzemeye karar verdikten sonra kısa süreler içinde tamamlanmaktadır. Alanında deneyimi sayesinde Bahçeşehir Dış Cephe Arslangündoğdu Mimarlık talep edilen cephe kaplama uygulamalarını başarıyla uygulamaktadır. Cephe kaplama işlemi esnasında bina hiçbir şekilde zarar görmemektedir. Kaplamanın binanın yapısına zarar vermemesi için de taşıyıcı sistemler de kurulabilmektedir. Cephe yenileme işlemi sonrasında bina yeni bir görünüme kavuşacağı gibi sakinleri için de huzur ve konforlu bir ortam oluşturacaktır.

Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*