terracotta cephe kaplama 3

Dış Cephe Sistemleri

Dış cephe sistemleri

Dış cephe sistemleri, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşmaktadır.

Dış cephe sistemleri

Dış cephe sistemleri

Dış cephe sistemleri; dış kabuğunu oluşturan ince cephe elemanları ile mekândan daha fazla faydalanmayı, iyi bir ses ve ısı yalıtımı sağlamayı, iklimlendirme cihazları ile homojen bir havalandırma sağlayarak mekânların kısa sürede ısıtılıp soğutulabilmesini sağlamaktadır. Temizlik ve bakımlarının kolaylığı kadar, hafifliği ile yapıya az yük binmesini sağlayan özellikleri ile çevresiyle uyumlu, estetik ve modern bir dış görünüme sahip Dış cepheler, kullanıcılar tarafından içinde yaşanmaktan memnuniyet duyulan binalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dış cephe sistemlerinin mimaride farklı uygulama imkânları sunmasının sonucunda; otel, hastane, okul, alışveriş merkezi, çok katlı ofis yapılarında, prestij amaçlı yapılarda fonksiyonellik ve estetik gerekçelerle yaygın bir kullanım alanı bulmuştur.

Dış cephe sistemlerinde çeşitli kriterler dâhilinde sınıflandırmalar bulunmaktadır. Cephe çeşitlerini belirlemede belli bir standardın olmayışı, sistem üreten firmaların sistemlerine kendi uygun gördüğü isimleri vermesi nedeniyle ortak bir literatür bulunmamakla beraber genel olarak uygulanan giydirme cephe sistemleri şunlardır:

  1. Kapaklı giydirme cephe sistemleri
  2. Silikon (Cam cephe) cephe sistemleri
  3. Panel (Modüler) cephe sistemleri
Arslangünoğdu Mimarlık olarak yıllardan beri süregelen sektörel tecrübe ve profesyonel ekibimizle Cephe Sistemleri, Mimarlık ve İnşaat alanlarında çözüm odaklı projeler sunuyor, Kurumsal Çözüm Ortağınız olarak hizmet veriyoruz. Bahçeşehir Mimarlık, Bahçeşehir Cephe Sistemleri, Bahçeşehir İnşaat

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*